روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
ردپای بزرگ ترین سرقت هنری تاریخ به ایرلند رسید :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 194173
1399/07/29

ردپای بزرگ ترین سرقت هنری تاریخ به ایرلند رسید

یکی از کارآگاهان پلیس متروپولیتن مدعی است شاهکارهای هنری به ارزش یک میلیارد پوند که سی سال پیش از موزه بوستون به سرقت رفته، در دیوار خانه ‌ای در ایرلند مخفی شده‌ است.
تارنمای روزنامه انگلیسی «میرر» نوشت: سال ۱۹۹۰ میلادی بود که سارقانی در لباس پلیس با سرقت ۱۳ اثر شامل شاهکارهایی از رامبرانت هارمنزون فان راین گرفته تا یوهان ورمیر و ادوار مانه از موزه بوستون، بزرگ ترین سرقت هنری تاریخ را رقم زدند. با گذشت سی سال از آن روز، قاب های خالی آثار به سرقت رفته در موزه ایزابلا استوارت گاردنر بوستون همچنان به دیوار هستند. تابلوی کنسرت از ورمیر، طوفان در دریای جلیله اثر رامبرانت و در تورتونی از مانه که در بین این آثار مسروقه بودند هر کدام به ترتیب ۱۵۵ میلیون، ۷۷ میلیون و ۵۰۰ و ۵۰ میلیون پوند قیمت داشتند. پلیس فدرال آمریکا پنج سال پیش افرادی را که در این دزدی بزرگ دست داشتند شناسایی کرد اما از آن جایی که هیچ کدام از مظنونان در قید حیات نبودند، تحقیقات این پرونده روی بازگرداندن آثار مسروقه متمرکز شد.حالا با گذشت پنج سال از آن زمان «چارلی هیل» از کارآگاهان مخفی سابق واحد هنر و عتیقه‌ جات پلیس متروپولیتن می ‌گوید آثاری که در دستبرد به موزه بوستون به سرقت رفته ‌اند، ممکن است پشت دیوار یک خانه در غرب دوبلین پایتخت ایرلند جاساز شده باشند.
هیل می ‌گوید این اطلاعات را از یک مجرم فراری به نام «مارتین فولی» ملقب به افعی گرفته که از خلافکاران معروف دوبلین است.
این کارآگاه کارنامه درخشانی در ردگیری و بازگرداندن آثار هنری مسروقه دارد. وی در سال ۱۹۹۴ در رأس عملیاتی بود که به بازگرداندن تابلوی جیغ از ادوارد مونک منجر شد و در سال ۱۹۸۶ نیز توانست یکی از تابلوهای ورمیر که توسط «مارتین کاهیل» معروف ‌ترین دزد ایرلند شمالی معروف به ژنرال به سرقت رفته بود را بازگرداند.
پلیس فدرال آمریکا برای کسی که این آثار را به موزه برگرداند، ۷ میلیون و ۵۰۰ پوند جایزه تعیین کرده است.


/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.