روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
ساخت 889۶ واحد طرح اقدام ملی مسکن در فارس کلید خورد :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 194432
1399/08/02

ساخت 889۶ واحد طرح اقدام ملی مسکن در فارس کلید خورد

«خبرجنوب»/ عملیات اجرایی ۸۸۹۶ واحد مسکن اقدام ملی در فارس همزمان با بهره برداری از ۱۹۵۹ مسکن مهر در استان آغاز شد.
استاندار فارس در حاشیه این مراسم گفت: تا کنون بخش زیادی از زمین های مورد نیاز طرح اقدام ملی مسکن در فارس احصا شده و این استان در این زمینه پس از تهران جایگاه نخست را دارد.
عنایت ا... رحیمی افزود: تفاهم نامه هایی با بنیاد شهید کشور جهت تامین مسکن خانواده شهدا و ایثارگران منعقد کردیم که تعهد استانداری تامین زمین برای ۱۰ هزار واحد مسکونی است که در فاز اول تعداد ۵ هزار و ۵۰۰ واحد درنظر گرفته شده و مابقی در فازهای بعدی و سال دوم در دستور کار است و تامین اعتبارات و تسهیلات هم از طریق دولت انجام می شود.
وی تصریح کرد: همچنین تفاهم نامه هایی با نیروهای نظامی و انتظامی و سایر نهادها از جمله با سپاه پاسدران و کمیته امداد منعقد شده که در این تفاهم نامه سه جانبه تامین زمین و تسهیلات و ساخت و واگذاری با اولویت در دستور کار قرار گرفته است.
رحیمی خاطرنشان کرد: اولویت نخست واگذاری طی این تفاهم نامه با ایثارگران نیروهای نظامی و انتظامی و افراد حائز شرایط است.
وی ادامه داد: همچنین تفاهم نامه ای با آموزش و پرورش به امضا رسیده که ساخت و ساز بیش از ۵۶۰ واحد در شهر شیراز و تعدادی در شهر جدید صدرا شروع شده و در آینده نزدیک به عنوان مسکن ملی در اختیار فرهنگیان واجد شرایط قرار می گیرد .
به گفته استاندار، بیش از ۵۰ درصد واحد های باقی مانده مسکن مهر در دولت تدبیر و امید تکمیل و یا مراحل ساخت آن آغاز شده بود که اکنون به بهره برداری رسید.
وی همچنین از تکمیل بیش از ۶۵ درصد از زیر ساخت ‌ها و زیربناهای مورد نیاز مسکن مهر همچون مدرسه و راه در طول فعالیت دولت یازدهم و دوازدهم در استان خبر داد.

/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.