روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
پايان خوش يك پرونده قتل :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 194577
1399/08/04

پايان خوش يك پرونده قتل

با تلاش و ميانجيگري اعضاي شوراي حل اختلاف شعبه 76 شيراز و اعلام رضايت اولياي دم، قاتل از مجازات اعدام رهايي يافت.
سرپرست شوراهاي حل اختلاف استان فارس با اعلام اين خبر گفت: در سال 1385 در يك نزاع و درگيري فردی در شیراز به قتل رسيد، به دنبال شكايت و تقاضاي قصاص اولياي دم، قاتل از سال 1385 تاكنون به مدت 14سال در انتظار صدور و اجراي حكم در زندان به سر مي‌برد.
حجت الاسلام والمسلمین تواني افزود: با تشكيل پرونده و طي شدن مراحل قانوني و رسيدگي قضايي، نهايتاً رأي قصاص نفس عليه قاتل پرونده صادر و مورد تائيد ديوان عالي كشور قرار مي‌گيرد و پرونده جهت ايجاد مصالحه به شعبه 76شوراي حل اختلاف شيراز ارجاع و اعضای اين شعبه وارد مراحل ايجاد صلح و سازش بين دو خانواده شدند.
سرپرست شوراهاي حل اختلاف فارس بيان كرد: با گرفتن مهلت يك ماهه تلاش شد تا رضايت خانواده مقتول گرفته شود و به لطف خداوند، اولياء دم از حق قانوني خود گذشته و رضايت به آزادي قاتل دادند.
حجت الاسلام والمسلمین تواني، ترويج فرهنگ صلح وسازش را يكي از اولويت‌ها و سياست‌هاي كلان در دوران زعامت حضرت آيت ا... رئيسي در قوه قضائيه برشمرد و افزود: در راستای تأکیدات رئیس کل دادگستری استان فارس مبنی بر تلاش در ایجاد صلح و سازش ، اهتمام و تلاش مجموعه شوراهای حل اختلاف استان فارس نيز مبتني بر اين سياست مهم و اثرگذار و لزوم توجه به صلح و سازش در دعاوي می باشدكه فراهم كردن رضايت اولياي دم از آن جمله است.


/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.