روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
نماینده دادستان، سراغ زن سابقم آدم فرستاد تا پرونده‌ سازی کند :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 194822
1399/08/07

نماینده دادستان، سراغ زن سابقم آدم فرستاد تا پرونده‌ سازی کند

هشتمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات محمد امامی و ۳۳ متهم دیگر بانک سرمایه دیروز سه‌شنبه ۶ آبان در دادسرای ویژه رسیدگی به جرائم اقتصادی برگزار شد.متهم ردیف اول پرونده بانک سرمایه که در جلسات پیشین محاکمه خود از دفاع صریح از اتهامات انتسابی به خود امتناع کرده بود، در اقدامی عجیب در جلسه دیروز ادعاهای جدیدی را درباره همسر اول و دوم خود مطرح کرد.
محمد امامی اظهار کرد:آقای قهرمانی نماینده دادستان در سال‌های ۹۴ و ۹۵ تلاش کرد تا بین من و پرونده بانک رفاه ارتباط ایجاد کند که موفق نشد؛ من تا به حال به بانک رفاه نرفته‌ ام و تنها حقوق بازنشستگی پدرم از بانک رفاه پرداخت می‌شود؛ آنجا از قهرمانی به دلیل این که می‌ خواست علیه من پرونده‌سازی کند شکایت کردم که متأسفانه یا خوشبختانه جوابی نگرفتم و از وی رفع اتهام شد.
امامی سپس خطاب به نماینده بانک سرمایه که در جلسات قبلی از امامی برای مذاکره دعوت کرده بود، گفت: من در دادگاه در حال محاکمه هستم و اینجا میز مذاکره نیست. شما وارث بانک هستید، شما وارث مدیران قبلی بانک هستید که تخلف داشتند؛ مذاکره باید در این ۵ سال باید صورت می‌گرفت که انجام ندادید؛ یک کلاف سردرگم در این پرونده وجود دارد که افراد زیادی هستند؛ گره روی گره افتاده و این گره‌ها باید از جایی باز شوند. آدرس من مشخص است؛ در زندان اوین، چرا نمی‌آیند با من مذاکره کنند؟وی در بخش دیگری از دادگاه اظهار کرد: آقای قهرمانی راجع به خانم مهسا پیراسته، همسر سابق من گفته ‌اند؛ مقداری پرونده امحا شده بود و من به آن خانم گفته‌ ام که این پرونده ‌ها دستخط توست و زندگی تو را به آتش می‌ کشم. عید سال ۹۳ از خانم پیراسته جدا شدم که در اردیبهشت همان سال طلاق رسمی شد؛ از آن زمان حتی در خیابان و به صورت اتفاقی هم همدیگر را ندیده‌ ایم. در سال ۹۵ بازداشت شدم و بعد از چند ماه در سال ۹۶ آزاد شدم. یک شماره ناشناس به من تلگرام شد و برای اطمینان خواست تا عکس خودم را برای او بفرستم؛ اول نخواستم جوابی بدهم اما این کار را کردم. بعد از اطمینان به من گفت که مهسا پیراسته است و از این که راجع به من بد گفته ناراحت است. گفت آقای قهرمانی پسردایی خود را سراغ او فرستاده و با یک خودروی پژو او را به دیدار خود آورده است؛ قهرمانی در آن دیدار از مهسا پیراسته خواسته بود که علیه من یعنی محمد امامی صحبت کند. متن تلگرام را به ضابط داده ‌ام و در جریان هستند؛ من قصد تخریب کسی را ندارم اما یک جایی چاره‌ ای ندارم تا سخن بگویم. من با مهسا پیراسته به جز این چند پست تلگرامی هیچ ارتباطی بعد از طلاق نداشته ‌ام.
امامی ادامه داد: ما سال ۹۳ از هم جدا شدیم و اوج کار من با بانک در سال‌ های ۹۲ و ۹۳ بود؛ اگر قرار است ردیابی شود باید ویلای شمال و خانه فرشته و خودروی لکسوس خانم پیراسته که الان هم دارد ردیابی شود؛ همسر فعلی من بزرگ ‌ترین کلینیک را دارد و از مال خودش، ماشین خریده که آن را در شمال توقیف کرده ‌اند؛ در این پرونده ارفاق‌ های قضائی صورت می ‌گیرد. همه نشانه‌ ها به من ثابت می‌کند که پرونده‌ سازی است.
وی تأکید کرد: من می‌خواستم که همراه با وکیلم سکوت کنیم و دفاعی نداشته باشیم اما شما من را وادار به دفاع کردید. از شعبه تا هیأت مدیره بانک به دلیل رعایت نکردن بهداشت مالی از ۵ سال و ۱۰ سال و ۲۰ سال حبس داده‌ اید اما این ضررها با رد مال جبران می ‌شود. اما آیا می ‌شود از شعبه تا دادگاه همه چیز اشتباهی برود؟ در اینجا ما با جان و مال و ناموس مردم سر و کار داریم. پرونده من را بد بسته ‌اند اما اینجا زیان‌ ها با رد مال جبران نمی‌ شود.

/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.