روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
خريد ميوه براي ٣٠ شيرازي پنج ميليارد آب خورد!! :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 197138
1399/09/03

خريد ميوه براي ٣٠ شيرازي پنج ميليارد آب خورد!!

رئیس پلیس فتا استان از دستگیری پدر و پسري که به وسیله دستگاه اسکیمر و با ترفند فروش میوه به صورت سیار، موفق شده بودند مبلغ
5 ميليارد ريال از كارت شهروندان به صورت غير مجاز برداشت کنند خبر داد.سرهنگ حشمت سلیمانی در گفت وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، با بیان اینکه یکی از روش‌های برداشت غیرمجاز از حساب بانکی مردم کپی کردن کارت‌های اعتباری آنان به وسیله دستگاه اسکیمر است، گفت: در همین رابطه تعداد زيادي از شكات به پليس فتا مراجعه و تقاضاي پيگيري پرونده خود كه مبلغ زيادي از حساب آنان به صورت غير مجاز برداشت شده بود را داشتند.
وی افزد: کارشناسان پلیس فتا استان طی یک بازه زمانی کوتاه مدت با 30 پرونده شکایت مبنی بر برداشت 5 میلیارد ریال از حساب‌های بانکی شهروندان مواجه شدند و مطلع شدند که اين افراد از دستگاه اسکیمر استفاده كرده‌اند.
سرهنگ سلیمانی بیان داشت: ماموران با بررسی‌های بیشتر متوجه شدند كه اين پدر و پسر از طریق راه اندازی میوه فروشی سیار در کنار خیابان‌های شهر «شیراز» و دوره گردی، با دریافت کارت‌های بانکی شهروندان اقدام به کپی برداری از کارت مشتريان کرده‌اند.
این مقام انتظامی ادامه داد: ماموران با تلاش شبانه روزی و انجام اقدامات پلیسی در نهایت موفق به شناسایی مخفیگاه متهمان در یکی از استان‌های شرقی کشور شدند و پس از اخذ نيابت قضائي، در یک عملیات غافلگیرانه هر 2 نفر را دستگیر و به پلیس فتا استان فارس منتقل کردند.
وی اظهار کرد: این پدر و پسر با توجه به مستندات دقیق ماموران، چاره‌ای جز اعتراف نداشتند و به برداشت 5 ميليارد ريال وجه نقد از طريق كپي كردن كارت عابر شهروندان در شيراز اقرار كردند.
سرهنگ سلیمانی با اشاره به تحویل متهمان به مراجع قضائی، به شهروندان توصیه كرد هنگام پرداخت و خرید، خودشان نسبت به کشیدن کارت عابر بانک در دستگاه کارت خوان اقدام كنند و از افشای رمز آن در جمع دیگران خودداری کنند.
رئيس فتا استان فارس با بیان این که استفاده از دستگاه کارتخوان برای کشیدن کارت و وارد کردن رمز آن جزو حقوق اصلی همه شهروندان است، عنوان داشت: شهروندان باید این مسئله را از فروشندگان و صاحبان کارتخوان ها مطالبه کنند و در صورت مشکوک شدن می توانند موضوع را از طریق شماره تلفن 07121827805 با پلیس در میان بگذارند تا برخوردهای قانونی با افراد متخلف صورت گیرد.


/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.