روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
برای خوشگذرانی دزدی می کنم :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 197142
1399/09/03

برای خوشگذرانی دزدی می کنم

زن میانسالی که با پرسه در بیمارستان‌های تهران زنان بیمار را مسموم و طلاهایشان را سرقت می کرد، انگیزه اش را خوشگذرانی اعلام کرد. اواخر شهریور ماه امسال ماموران حراست بیمارستان امام حسین (ع) به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ خبر دادند که حادثه سرقت در این مرکز درمانی اتفاق افتاده است. وقتی ماموران کلانتری ۱۰۶ نامجو در محل حاضر شدند مشخص شد طلاهای یکی از بیماران که زنی ۳۰ ساله بوده سرقت شده است.
بعد از مطرح شدن شکایت پرونده به دستور بازپرس دادسرای ناحیه ۳۴ تهران برای رسیدگی تخصصی به کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی ارجاع شد و شاکی درباره جزئیات بیشتری از ماجرا گفت: روز حادثه برای درمان به بیمارستان امام حسین مراجعه کردم. در اورژانس منتظر بودم که زنی حدودا ۵۰ ساله کنارم نشست و درباره مراجعه به بیمارستان حرف زدیم. او خودش را سولماز معرفی کرد و درباره علت مراجعه اش به بیمارستان حرف زد. لحظاتی که گذشت از کیفش یک آب میوه بیرون آورد و به من تعارف کرد. من هم از روی ادب قبول کردم. لحظاتی بعد از این که آب میوه را خوردم ناگهان سرم گیج رفت و بی حال شدم. آن جا بود که با کمک سولماز از اورژانس خارج شدیم و در محوطه ای خلوت در حیاط بیمارستان روی یک صندلی نشستم. بعداً از آن دیگر چیزی به یاد ندارم تا این که ساعتی بعد چشم باز کردم و متوجه شدم که آن زن من را با آب میوه مسموم بی هوش کرده و ۶۰ میلیون تومان طلایی که همراهم بود را دزدیده و فرار کرده است. کاراگاهان در جریان تحقیقات خود متوجه شدند که ده شکایت مشابه به کلانتری‌های تهران گزارش شده است. بررسی شکایت های مطرح شده نشان داد مشخصاتی که شاکیان از متهم در اختیار پلیس گذاشته بودند با هم مطابقت دارد بنابراین مشخص شد که زن میانسال با پرسه در بیمارستان ها به این شیوه در حال سرقت کردن است که با اقدام های پلیسی چهره وی به دست آمد و از سوی شاکیان هم شناسایی شد. کارآگاهان پلیس با اطلاعاتی که در اختیار داشتند موفق شدند متهم را شناسایی و با هماهنگی های قضائی بیست و هشتم آبان ماه او را هنگام ورود به یکی از بیمارستان ها بازداشت کنند.
کارآگاهان همچنین در بازرسی از کیف متهم آب میوه و خرمای آلوده به داروهای بیهوشی کشف کردند. سولماز در تحقیقات اولیه اعتراف کرد که در یک سال گذشته ۱۵ فقره سرقت به شیوه بی هوشی انجام داده است. متهم درباره انگیزه اش از سرقت هم گفت به دلیل تامین هزینه زندگی تصمیم گرفته است به این شیوه سرقت کند. او گفت من برای سرقت به بیمارستان های شلوغ می رفتم و بعد از پرسه، سوژه مورد نظرم را انتخاب می کردم و به بهانه ای با او وارد دوستی می شدم. در فرصت مناسب او را با آب میوه ای که از قبل آن را به داروهای خواب آور آلوده کرده بی هوش و پول و طلاهایشان را سرقت می کردم. اموال سرقت شده را هم به مالخری در شرق تهران می فروختم و با پولش خوشگذرانی می کردم تا این که دستگیر شدم.

/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.