روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
علی مطهری: یک نظامی کارش ورود در عالم سیاست نیست :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 197180
1399/09/04

علی مطهری: یک نظامی کارش ورود در عالم سیاست نیست

علی مطهری گفت: این که ما یک رئیس جمهور نظامی داشته باشیم به معنی قحط‌ ‌الرجال است و این که ما نیروی غیر نظامی در حد ریاست جمهوری نداریم و مجبور شده‌ ایم از میان نظامی ‌ها رئیس جمهور انتخاب کنیم. این به صلاح کشور نیست.
این نماینده سابق مجلس در گفت و گو با خبرآنلاین افزود: من معتقدم اگر یک فرد نظامی بخواهد کاندیدای ریاست جمهوری بشود باید پیش از آن از سپاه یا ارتش خارج شود و عضو رسمی نیروهای مسلح نباشد. در این صورت می ‌تواند اعلام کاندیداتوری کند اما اگر در حالی که عضو رسمی نیروهای مسلح است کاندیدای ریاست جمهوری شود و رأی بیاورد، این که ما رئیس جمهور نظامی داشته باشیم صورت خوشی برای کشور ندارد. حکومت های گذشته ترکیه و پاکستان را تداعی می‌ کند که آن ها با زحمت زیاد توانستند از سلطه نظامی ‌ها خارج شوند. با توجه به این مطلب باید گفت حضور نظامیان در عرصه سیاست خصوصاً در منصب ریاست جمهوری به صلاح کشور نیست.
وی با بیان این که من فکر نمی‌ کنم ریاست جمهوری نظامیان مورد اقبال مردم قرار بگیرد، ادامه داد: دلیل این امر روشن است؛ یک نظامی کارش نظامی‌ گری است، کارش ورود در عالم سیاست نیست. هر کسی باید کار خود را انجام دهد. تداخل مسئولیت ‌ها در یکدیگر به صلاح کشور نیست. علاوه بر این، تمرکز قدرت نظامی، سیاسی، اقتصادی و رسانه‌ ای در یک فرد به وجود می ‌آید و تمرکز قدرت معمولاً موجب استبداد و فساد خواهد شد.

/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.