روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
مردم انار هم نخورند، مشکلی ایجاد نمی‌شود! :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 197268
1399/09/05

مردم انار هم نخورند، مشکلی ایجاد نمی‌شود!

صادرات به عراق، علت کمیاب شدن صیفی جات بعد از گوجه و خیار حالا نوبت به هویج رسیده است. هویج در برخی از واحدهای صنفی موجود نیست. علت کمیاب شدن این صیفی‌ جات افزایش تقاضای مردم و همچنین صادرات آن به عراق است.
به گفته عضو هیأت مدیره اتحادیه میوه و تره‌بار، به دلیل افزایش شیوع ویروس کرونا تقاضا برای خرید هویج افزایش یافته است. همچنین صادرات این کالا به کشور عراق هم رونق گرفته است. از این‌رو قیمت هویج در میادین اصلی میوه و تره‌بار دو برابر شده است.جواد باقری معتقد است که میوه و صیفی‌ جات در بازار به وفور پیدا می ‌شود اما قیمت ‌ها افزایش یافته است. قیمت هر کیلو هویج با کیفیت در میادین اصلی میوه و تره‌ بار هشت هزار تومان است که در خرده فروشی با سود ۳۰ درصدی فروخته می شود. یعنی هر کیلو هویج در واحدهای صنفی ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان به فروش می‌رسد.
عضو هیأت مدیره اتحادیه میوه وتره‌بار در این ارتباط گفت: فروش یارانه‌ای انار را تکذیب می‌کنیم. قیمت انار بالاست که اگر مردم هم این میوه را نخورند، مشکلی ایجاد نمی ‌شود. قیمت انار و سایر میوه‌ها به دلیل هزینه بالای کارگر، تهیه سبد و هزینه بسته‌بندی افزایش یافته است.باقری با اشاره به قیمت انواع انار اظهار کرد: در میادین میوه و تره‌بار اصلی هر کیلو انار ساوه با قیمت پنج تا شش هزار تومان فروخته می‌شود. همچنین هر کیلو انار شیراز و دماوند هم با قیمت ۱۸ تا ۲۰ هزار تومان خرید و فروش می‌شود که این انار در سطح شهر با کیلویی ۲۷ هزار تومان عرضه می‌شود.عضو هیات مدیره اتحادیه میوه و تره‌بار می‌گوید: به دلیل افزایش شیوع ویروس کرونا تقاضا برای خرید هویج افزایش یافته است. همچنین صادرات این کالا به کشور عراق هم رونق گرفته است. از این‌رو قیمت هویج دو برابر شده است.

/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.