روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
شعله هاي آتش در انبار كالاي پزشكي :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 197352
1399/09/06

شعله هاي آتش در انبار كالاي پزشكي

آتش نشانان با حضور به موقع و در یك عملیات چشمگیر توانستند شعله های در حال گسترش آتش در یك انبار کالاهای پزشکی در مرکز چشم پزشکی را مهار و خاموش كنند.
به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی شیراز، كارکنان مرکز چشم پزشکی در تماس با سامانه 125 از وقوع آتش سوزی انبار این مرکز، در خیابان پوستچی خبر دادند كه ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی شیراز بلافاصله آتش نشانان ایستگاه‌های 11 و 2 را به محل حادثه رهسپار كرد.
براساس گزارش‌ها، یك باب انبارکالا در یک مرکز چشم پزشکی مملو از لوازم پزشکی، به علت نا معلومی طعمه شعله های آتش شد و با توجه به این که شعله های آتش به سرعت در حال گسترش و سرایت به اتاق های مجاور بود و با وجود حجم زیاد دود، آتش نشانان بلافاصله به دستگاه تنفسی مجهز شدند و پس از حضور در محل آتش سوزی، با رعایت موارد ایمنی اقدام به قطع جریان برق و گاز کردند.
نیروهای آتش نشان در ادامه با اطمینان از نبود کارکنان در مرکز، با استفاده از دو رشته لوله آبده آتش نشانی از قسمت ورودی انبار اقدام به مهار اولیه شعله‌های آتش کردند و سپس آنان در یك عملیات تهاجمی توانستند به سرعت شعله های در حال گسترش آتش را در همان دقایق اولیه فرو نشانده و مهار كنند.نیروهای آتش نشانی پس از مهار كامل شعله های آتش، با استفاده از فن های قوی اقدام به تخلیه دود كرده و همچنین به منظور پیشگیری از بروز آتش سوزی دوباره، با یک رشته لوله آبدهی به لکه گیری این آتش سوزی پرداختند. با سرعت عمل تیم اطفایی دراین حادثه به هیچ کس آسیب جانی نرسید و فقط خسارت مالی کمی در پی داشت.گفتنی است، با حضور كارشناسان این سازمان علت وقوع این آتش سوزی تحت بررسی قرار گرفت.


/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.