روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
در چهار گوشه ایران :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 197379
1399/09/06

در چهار گوشه ایران

درخواست حذف ترم این گروه از دانشجویان امکان پذیر است
مدیرکل دفتر برنامه ریزی آموزش عالی بیان کرد: دانشجویانی که پروژه، رساله یا پایان نامه آن‌ها با تایید استاد راهنما و گروه آموزشی به تاخیر خواهد افتاد، می‌توانند درخواست حذف نیمسال بدون احتساب در سنوات را داشته باشند.محمد رضا آهن‌چیان درباره برنامه وزارت علوم و سایر دانشگاه‌های کشور در ایام تعطیلی توضیح داد: به دلیل اینکه قرنطینه دو هفته‌ای منحصر به شهر تهران نیست، بنابراین این سوال شامل همه دانشگاه‌ها است، اما فارغ از این بازه دو هفته‌ای، دانشگاه‌های کشور ضمن پیروی از سیاست‌ها و بخشنامه‌های ستادی وزارت علوم الگوی ویژه خود را بر اساس پروتکل‌های بهداشتی و اطلاعیه‌های ستاد مقابله تنظیم می‌کنند. وی بیان کرد: دانشجویانی که پروژه یا رساله و پایان نامه آن‌ها با تایید استاد راهنما و گروه آموزشی به تاخیر خواهد افتاد می‌توانند درخواست حذف نیمسال بدون احتساب در سنوات داشته باشند که دانشگاه‌ها پس از بررسی درخواست و اطمینان از اثرپذیری فرایند تحصیل دانشجو از وضعیت فوق العاده با آن موافقت خواهند کرد.

اجرای طرح عملیاتی مبارزه با سرقت‌ های خشن در ۲۴ استان کشور
رئیس پلیس آگاهی ناجا از اجرای طرح عملیاتی مبارزه با سرقت های خشن در ۲۴ استان کشور خبر داد.سردار محمد قنبری با اشاره به هدفگذاری پلیس آگاهی ناجا برای تشدید مبارزه با سرقت‌های خشن اظهارکرد: این طرح با هدف شناسایی و دستگیری سارقان، استرداد اموال مکشوفه به مالباختگان و ارتقای ضریب احساس امنیت اجتماعی در سراسر کشور به مرحله اجرا درآمد.قنبری همچنین اجرای طرح‌های عملیاتی مبارزه با سارقان و مالخران اموال مسروقه را یکی از برنامه های پیش روی پلیس آگاهی ناجا دانست و گفت: سامانه ای برای استرداد اموال مکشوفه در بستر تارنمای پلیس (www.police.ir) راه اندازی شده است تا هموطنان به راحتی بتوانند اموال خود را شناسایی و نسبت به تحویل آن اقدام کنند.

خرید و فروش وسایل نقلیه تا دو هفته به صورت اینترنتی است
رئیس پلیس راهور ناجا درباره نقل و انتقال و خرید و فروش اینترنتی وسایل نقلیه توضیحاتی داد.سردار سید کمال هادیانفر با اشاره به خرید و فروش و تعویض پلاک به صورت اینترنتی، اظهار کرد:براساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا مراکز نقل و انتقال و خرید و فرو ش وسائط نقلیه تا دو هفته در شهر‌های قرمز به صورت اینترنتی انجام فعالیت می کنند. هم وطنان می‌توانند از شرایط اینترنتی نقل و انتقال وسائط نقلیه استفاده کنند. این نقل و انتقال صرفا به جهت استفاده در شرایط خاص است. چرا که ۸۵ درصد مراحل و فرآیند نقل و انتقال که خریدار و فروشنده توأمان انجام می‌دهند در فضای وب اتفاق می‌افتد.

تاثیر معدل در کنکور ۶۰ درصد می‌شود
قائم مقام ستاد علم و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی از تصویب تفکیک سنجش از پذیرش خبر داد و گفت: سابقه تحصیلی ۶۰ درصد و کنکور ۴۰ درصد در پذیرش داوطلبان کنکور سراسری نقش دارد. منصور کبکانیان تاکید کرد: این سیاست‌ها مربوط به کنکور سال ۱۴۰۰ نمی‌شود.وی یکی از آسیب های موجود در امتحانات نهایی را نظام ناهماهنگ و ناعادلانه تصحیح بخصوص سوالات تشریحی عنوان کرد و افزود: چراکه این شیوه تصحیح و سلایق در استان به استان و معلم با معلم متفاوت که این مسئله نیز مرتفع شده است و با توزیع رندوم و توزیع سوال به سوال در کل کشور نظام تصحیح یکنواخت و عادلانه ای ایجاد شده است.این مقام مسئول تاکید کرد: طرح ارائه شده باید با سیاست های سند آمایش آموزش عالی کشور هماهنگ باشد و ان شاء ا... در شورای عالی انقلاب فرهنگی کل طرح تصویب خواهد شد.

شهادت مرزبان ناجا در مرز مریوان
یکی از مرزبانان هنگ مرزی مریوان حین انجام مأموریت خود در مرزهای غرب کشور به شهادت رسید. بر پایه این گزارش، شهید محمدرسول حاتمی این دلاور مرزبان مرزبانی استان کردستان، اصالتا اهل استان کرمانشاه بود که در دفاع از کیان ایران اسلامی در خون پاک خود غلتید و به خیل هم ‌رزمان شهید خود در مرزهای کشور پیوست.

انهدام باند کلاهبرداری کارت‌های اجاره‌ای در سایت دیوار و شیپور
فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: اعضای یک باند حرفه ای کلاهبردار که در سایت دیوار با روش های مختلف اخذ بیعانه، کارت های اجاره ای و معاملات دروغین فعالیت می کردند دستگیر شدند.سردار خلیل واعظی اظهار داشت: با تلاش کارآگاهان سایبری در پلیس فتا استان بوشهر، اعضای یک باند کلاهبردار حرفه‌ای که با تبلیغ فروش و درج آگهی دروغین فروش تجهیزات دیجیتال شامل لپ تاپ و گوشی تلفن همراه با قیمت نازل در سایت های واسط اینترنتی نظیر دیوار و شیپور، از متقاضیان خرید، مبالغی را تحت عنوان بیعانه دریافت می‌کردند، شناسایی شدند.وی عنوان داشت: اعضای این باند با درج آگهی دروغین فروش کالاهای مورد نیاز مردم در سایت‌های اینترنتی و به بهانه نگه داشتن کالا برای خریدار و عدم فروش آنها به متقاضی دیگر، مبلغی را به عنوان بیعانه دریافت می‌کردند و دیگر پاسخگوی تماس‌های خریدار نبودند.فرمانده انتظامی استان بوشهر با بیان اینکه اعضای این باند به این شیوه از تعداد زیادی از شهروندان کلاهبرداری می‌کردند، اضافه کرد: با اقدامات فنی کارشناسان و کارآگاهان پلیس فتا، مالکان کارت حساب‌هایی که مالباختگان به آنها مبالغی را واریز کرده بودند شناسایی و مشخص شد که این افراد، فریب اعضای این باند کلاهبرداری را خورده و در قبال در اختیار گذاشتن مشخصات و بعضا کارت حساب خود به صورت اجاره ای، مبالغ اندکی را به صورت ماهیانه دریافت کرده‌اند.سردار واعظی خاطرنشان کرد: کلاهبردارن با اغفال صاحبان حساب‌های مذکور با این عنوان که برای بالابردن اعتبار و اهمیت فروشگاه اینترنتی خود نیاز به اجاره کارت حساب آنها داشته و از سهل انگاری و طمع این افراد سوء استفاده مجرمانه می‌کردند.

پروازهای تهران و مشهد به نجف از سر گرفته شد
یک شرکت هواپیمایی از آغاز مجدد پروازهای تهران-نجف-تهران و مشهد-نجف-مشهد در روزهای دوشنبه و پنج شنبه با حفظ پروتکل‌های بهداشتی در پرواز خبر داد.این شرکت هواپیمایی اعلام کرد که همراه داشتن تست منفی pcr برای مسافرین بالای ۱۲ سال و کودک بدون همراه برای پذیرش مسافرین در مسیرهای منتهی به کشور عراق ضروری است.وهمچنین مسافرانی که دارای گذرنامه ایرانی و کارت هویت عراقی هستند، مشروط به یکسان بودن تمامی مندرجات در هر دو کارت، امکان سفر به کشور عراق را خواهند داشت.

برخورد با دستگاه هایی که کاهش حضور کارکنان را اجرا نکنند
قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا،طی اطلاعیه ای اعلام کرد:بر اساس مصوبات ستاد ملی مدیریت کرونا و به منظور کاهش تردد کارکنان و شهروندان در طول دوره اجرای محدودیت ها، به جز مراکز درمانی، انتظامی و اضطراری، فعالیت تمامی ادارات و دوایر رسمی و اجرایی در صف و ستاد، باید به گونه ای سامان یابد که با تقویت ارائه خدمات غیر حضوری و الکترونیک و ضمن عدم بروز خلل و وقفه در ارائه خدمات ضروری به مردم، متناسب با وضعیت هشدار اعلام شده در شهرهای قرمز، شهرهای نارنجی و شهرهای زرد، حضور کارکنان خود را متناسب با بخشنامه سازمان اداری و استخدامی کشور، کاهش دهند.بر این اساس به کلیه مدیران و صاحبان مسئولیت در ادارات مختلف تأکید می شود، هرگونه اتخاذ تصمیم و صدور دستور در هر سطح که مانع از اجرای این مصوبه و تحقق بخشنامه سازمان اداری و استخدامی کشور در این خصوص باشد، خلاف صریح مقررات و ضوابط جاری کشور است و با متخلفین برابر قانون برخورد می شود.

معلمی که ۲۹ سال در شیفت دوم رایگان تدریس می کند
معلم یکی از روستاهای استان قزوین، ۲۹ سال به صورت رایگان در شیفت دوم برای دانش‌آموزان تدریس می‌کند.سیف ا... جورلو معلم مدرسه دارالتوحید روستای گل زمین در 150 کیلومتری قزوین است که با وجود 33 سال سابقه کاری شوق معلمی او را هر روز راهی کلاس درس می کند.این معلم فداکار در تمام 33 سال سابقه خود به صورت دو شیفت در مدرسه حضور پیدا کرده که 29 سال را هم در شیفت دوم رایگان تدریس کرده و حق الزحمه ای دریافت نکرده است.حالا که کلاس‌ها به صورت مجازی اداره می شود و دانش آموزان این روستا به دلیل نداشتن اینترنت باید از تحصیل جا بمانند، این معلم فداکار تصمیم گرفته کلاس‌های خود را در شیفت های بعدازظهر هم برگزار کند و بابت آن هیچ مزد وحقوقی دریافت نمی کند.

زلزله ای به بزرگی 8/4 ریشتر مراوه تپه را لرزاند
شب گذشته زلزله ای به بزرگی 8/4 ریشتر ساعت ۲۳ و ۴۱ دقیقه مراوه تپه را لرزاند.این زمین لرزه در در عرض ۳۸.۰۸۷ و طول جغرافیایی ۵۶.۰۱۹ و در عمق ۱۰ کیلومتری از سطح زمین روی داد.شدت زمین لرزه به اندازه ای بود که در گرگان هم احساس شد.

/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.