روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
تشکیل کارگروه ویژه کلانشهر شیراز با هدف محرومیت زدایی :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 197453
1399/09/08

تشکیل کارگروه ویژه کلانشهر شیراز با هدف محرومیت زدایی

«خبرجنوب»/ فرمانده سپاه فجر فارس و نمایندگان مردم در شورای اسلامی شیراز در یک نشست مشترک مشکلات و محرومیت های این کلانشهر را مورد بررسی قرار دادند. دراین نشست نقش آفرینی های بسیج در دوره های مختلف در شیراز مورد تاکید و تقدیر قرار گرفت. در ادامه سردار بوعلی فرمانده سپاه فجر فارس با اشاره به ظرفیت های سپاه و بسیج در سطح ملی و استانی، گفت: در شهر شیراز قرارگاه شهید اسکندری که با تایید ستاد کل سپاه تشکیل شده 15 محله را با 2 هزار پروژه تعریف شده تحت پوشش قرار داده و در راستای محرومیت زدایی و کاهش آسیب های اجتماعی وارد میدان شده است.
وی با بیان این که فعالیت ها و تلاش ها زمانی اثرگذار تر و ارزشمند است که با سایر استعدادها، ظرفیت ها و توانمندی های موجود در دستگاه ها و نهادها تلفیق پیدا کند، گفت: در همین راستا باید «کارگروه ویژه کلانشهر شیراز» به ریاست استاندار فارس و با حضور سپاه، شورای شهر، شهرداری، میراث فرهنگی و سایر نهادها و با اختصاص بودجه ملی و استانی با هدف حل مشکلات کلانشهر شیراز و محرومیت زدایی تشکیل شود و این به نفع کل فارس خواهد بود. فرمانده سپاه فجر خاطرنشان کرد: از اعضای شورای اسلامی شهر شیراز توقع داریم که این مهم را بعنوان یک مطالبه جدی مردمی دنبال کنند و بنده نیز این مطالبه را پیگیری خواهم کرد. سید عبدالرزاق موسوی رئیس شورای اسلامی شهر شیراز هم با بیان اینکه عملکرد بسیج در هشت سال دفاع مقدس محدود به حضور در میدان‌های جنگ نبود، اظهار داشت: نقش و عملکرد بسیج، هم پشت جبهه‌های جنگ و هم صدها کیلومتر بعد از جبهه یعنی اردوگاه‌های عراق را نیز شامل می‌شده است و این گستره‌ حضور نشان از اهمیت این نهاد مردمی دارد. نوذر امامی رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شیراز نیز با اشاره به شرایط سخت فعلی کشور گفت: در چنین شرایطی، نهاد و ارگانی که می‌تواند بسیاری از این گرفتاری‌ها را حل کند، همین بسیج است.
محمدتقی تذروی، دیگر عضو شورای اسلامی شهر شیراز هم با بیان اینکه ممکن است سپاه پاسداران، نیروی انتظامی، ارتش، وزارت اطلاعات و سایر نهادها در جایی مانند تعداد نیروی انسانی و یا بودجه محدود شوند، تصریح کرد: اما در این میان بسیج به پشتوانه دریای بزرگ مردمی وصل می‌شود و بنابراین تمام شدنی و محدود نیست.
نواب قائدی رئیس کمیسیون عمران، حمل‌و‌نقل و ترافیک شورا نیز با بیان اینکه شرایط سخت اقتصادی مردم را تحت فشار قرار داده بود و بحران کرونا نیز مشکلات مضاعفی را ایجاد کرده است، تصریح کرد: شاید اهمیت ورود بسیج در این روزها حتی از دوران دفاع مقدس هم بیشتر باشد. سعید نظری سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز هم کمک‌های مومنانه بسیج را مایه‌ی آسودگی خاطر مدیریت شهری شیراز دانست و اظهار داشت: قرارگاه خاتم‌الانبیا با اعتبارات غیردولتی و با همکاری مدیریت شهری شیراز، در حال اجرای پروژه‌های بزرگی همچون بزرگراه شهید سلیمانی است که هر قطعه‌ای از آن می‌تواند یک پروژه محسوب شود.

/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.