روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
سرنوشت مبهم جنايت جوان عاشق پيشه :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 197464
1399/09/08

سرنوشت مبهم جنايت جوان عاشق پيشه

آرمان که به جرم قتل دختر مورد علاقه‌اش 2ماه پیش در دادگاه کیفری استان تهران به قصاص محکوم شده بود، حالا و با حکم دادگاه بعثت، به اتهام اختفای جسد به 3‌ماه و یک روز حبس محکوم شده است.
پرونده جنجالی آرمان و غزاله از بهمن سال92 به جریان افتاد. غزاله ۱۹ساله روز ۱۲ بهمن‌ ماه سال۹۲ به طرز عجیبی ناپدید شد و پس از چند روز معلوم شد آرمان که قصد ازدواج با او را داشت در مفقود شدن او دست داشته است. او که هنگام دستگیری کمتر از ۱۸ سال داشت، در بازجویی ‌ها به قتل غزاله اعتراف کرد و مدعی شد که روز حادثه، وقتی غزاله به خانه ‌شان آمده و به او گفته که نمی‌توانند با هم ازدواج کنند و قصد دارد برای ادامه تحصیل به خارج از کشور برود، چنان عصبانی شده که با ضربات میله آهنی وی را به قتل رسانده است. پس از جنایت نیز جسد وی را داخل چمدانی گذاشته و در یک سطل زباله رها کرده است.
آرمان اما در ادامه و حتی در جریان 2 باری که در دادگاه کیفری استان تهران پای میز محاکمه قرار گرفت، اعترافاتش را پس گرفت و گفت که غزاله در جریان یک حادثه جان باخته است و گفت: من اتهام قتل‌ عمدی را قبول ندارم. من و غزاله مشکلی با هم نداشتیم. آخرین مرتبه ‌ای که او به خانه ‌مان آمد، بعد از خداحافظی متوجه شدم در راه‌ پله افتاده است. او را داخل خانه آوردم. وضعیت خوبی نداشت و نفس نمی‌ کشید. ترسیده بودم و نمی‌ دانستم چه کار کنم. آن زمان سنم کم بود حتی به فکرم نرسید که با اورژانس تماس بگیرم به همین دلیل بدون این که متوجه کارهایم باشم، او را داخل چمدان گذاشتم و در سطل زباله‌ ای انداختم. آن زمان فقط می‌ خواستم او را از خانه مان دور کنم اما بعد پشیمان شدم.
هرچند آرمان اتهام قتل عمدی را قبول نداشت اما در جریان هر دو محاکمه که آخرین آن 2 ماه پیش بود به قصاص محکوم شد و این در حالی بود که بخشی از پرونده که مربوط به اختفای جسد غزاله بود، در شعبه 1154 دادگاه بعثت در حال رسیدگی بود. پسر جوان با مطرح کردن 3 روایت مدعی شده بود که غزاله زنده است. چرا که بعد از رها کردن آن در سطل زباله باید پیدا می ‌شد اما جسد غزاله با گذشت 7 سال از ماجرا هنوز پیدا نشده است. یکی از دلایلی که آرمان مطرح کرد تمدید دفترچه بیمه غزاله پس از حادثه بود.
دومین دلیل مرخصی گرفتن از دانشگاه بعد از حادثه و سوم، بسته شدن فیس ‌بوک وی بعد از گذشت 6‌ ماه از زمان حادثه بود. او می ‌گفت زمانی که غزاله از راه‌ پله‌ ها افتاده و او را در چمدان گذاشته و رهایش کرده احتمالاً او زنده بوده است. وقتی آرمان چنین ادعایی را مطرح کرد تحقیقات در این خصوص از خانواده غزاله آغاز شد. آن ها اظهار کردند که وقتی شنیدند دخترشان ناپدید شده و خبری از او نیست راهی دانشگاه شده و مرخصی گرفتند. از سوی دیگر دفترچه بیمه ‌اش را هم خودشان تمدید کرده‌ اند نه غزاله. در ادامه از پلیس فتا استعلام گرفته شده و دریافتند که چنان چه کاربر تا مدتی در فیس‌ بوک فعالیتی نداشته باشد به‌ صورت خودکار صفحه کاربر حذف خواهد شد. با رفع ابهامات در پرونده، قاضی شعبه 1154 دادگاه بعثت، آرمان را به اتهام اختفای جسد به 3‌ ماه و یک روز حبس محکوم کرد.


/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.