روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
نسخه گیاهی برای کاهش فشار خون :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 197479
1399/09/08

نسخه گیاهی برای کاهش فشار خون

فشار خون بالا که به نام پرفشاری خون نیز شناخته می شود، افراد بسیاری را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد. در این مطلب با 10 گیاه دارویی و ادویه که ممکن است به کاهش فشار خون کمک کنند و از پشتیبانی علمی نیز در این زمینه برخوردار هستند، آشنا می شویم.پیش از استفاده از هر یک از گیاهان دارویی که در ادامه معرفی شده اند، ابتدا با پزشک خود صحبت کنید
آویشن
آویشن یک گیاه خوش عطر و طعم و سرشار از ترکیبات سالم مختلف است. اسید رزمارینیک یکی از این ترکیبات است. پژوهش‌ها آن را با فواید بسیاری از جمله کاهش سطوح التهاب و قند خون و همچنین افزایش جریان خون پیوند داده اند. این ممکن است به کاهش فشار خون کمک کند.

دارچین
دارچین یک ادویه خوش عطر و طعم است و مردم قرن‌هاست از آن در پزشکی سنتی برای درمان بیماری های قلبی از جمله فشار خون بالا استفاده می کنند. در شرایطی که کاملا مشخص نشده است که دارچین چگونه فشار خون را کاهش می دهد، پژوهش هایی با حضور سوژه های حیوانی نشان داده اند که این ماده می تواند به گشاد و شل شدن رگ های خونی کمک کند.

زنجبیل
زنجبیل یکی از گزینه های ثابت در پزشکی جایگزین است. مردم قرن‌هاست که از آن برای بهبود جنبه های مختلف سلامت قلب از جمله گردش خون، سطوح کلسترول، و فشار خون استفاده می کنند.

هل
هل ادویه ای خوش عطر و طعم است. آنتی اکسیدان های مختلف موجود در هل ممکن است به کاهش فشار خون کمک کنند. مطالعه ای 12 هفته ای با حضور 20 بزرگسال که به تازگی فشار خون بالا در آنها تشخیص داده شده بود، نشان داد که مصرف سه گرم پودر هل در روز به میزان قابل توجهی فشار خون این افراد را کاهش داده و به محدوده عادی نزدیک کرده است.

باکوپامونیری
باکوپا مونیری یک گیاه دارویی است که در مناطق باتلاقی در جنوب آسیا رشد می کند. پزشکان فعال در پزشکی سنتی هندی از این گیاه برای درمان شرایط مختلف از جمله اضطراب، مشکلات حافظه، و فشار خون بالا استفاده می کنند. در مطالعات با حضور سوژه های حیوانی، باکوپا مونیری با تحریک رگ های خونی برای ترشح اکسید نیتریک به کاهش سطوح فشار خون سیستولیک و دیاستولیک کمک کرد.

جعفری
جعفری یک گیاه دارویی محبوب در غذاهای مردمان آمریکا، اروپا و خاورمیانه است. این گیاه بومی مدیترانه و از ارزش تغذیه ای چشمگیری برخوردار است. جعفری حاوی ترکیبات مختلفی مانند ویتامین C و کاروتنوئیدها است که ممکن است فشار خون را کاهش دهد.

دانه‌کرفس
دانه کرفس ادویه ای همه کاره و سرشار از مواد مغذی مانند آهن، منیزیم، منگنز، کلسیم و فیبر است. یک مطالعه روی موش ها آثار عصاره دانه کرفس بر فشار خون را بررسی کرد. پژوهشگران دریافتند که عصاره دانه کرفس فشار خون را در موش هایی که به فشار خون بالا مبتلا بودند، کاهش داده است اما در موش هایی با فشار خون عادی تغییری مشاهده نشد.

پنجه گربه چینی
مدت‌هاست که مردم از گیاه پنجه گربه چینی در پزشکی سنتی چینی برای درمان انواع مختلفی از بیماری ها از جمله فشار خون بالا استفاده
می کنند. گیاه پنجه گربه چینی دارای ترکیبات مختلفی مانند هیرسوتین و رینکوفیلین است. مطالعات با حضور سوژه های حیوانی نشان داده اند که این ترکیبات ممکن است با عمل به عنوان مسدودکننده های کانال کلسیم طبیعی فشار خون را کاهش دهند.

ريحان
ریحان یک گیاه دارویی خوش عطر و طعم است که انواع مختلفی از آن وجود دارد. این یک گیاه محبوب در پزشکی جایگزین محسوب می شود زیرا سرشار از ترکیبات قدرتمند است. ریحان شیرین سرشار از اوژنول است. پژوهش‌ها این آنتی اکسیدان گیاهی را با فواید سلامت بسیاری از جمله کاهش فشار خون پیوند داده اند.

سیر
سیر سرشار از ترکیبات مختلف است که ممکن است برای قلب انسان مفید باشند. به طور خاص، سیر حاوی ترکیبات گوگردی مانند آلیسین است که ممکن است به افزایش جریان خون و شل شدن رگ های خونی کمک کند. در مجموع، این عوامل ممکن است به کاهش فشار خون کمک کنند./انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.