روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
فریاد مرگ بر آمریکا شأن مجلس را بالا نمی‌برد :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 201862
1399/10/23

فریاد مرگ بر آمریکا شأن مجلس را بالا نمی‌برد

نماینده مردم در مجلس ششم گفت: صداوسیما با اصولگرایان همراه است به بیانی دیگر همچنان برخی شخصیت ‌های اصلاح‌ طلب
ممنوع‌ التصویر هستند چرا که هیچ گاه اجازه نداده ‌اند، خاتمی در صدا و سیما 5 کلمه سخن بگوید.
ناصر قوامی نماینده مردم در مجلس ششم، در رابطه با قانون گذاری در مجلس یازدهم گفت: نمایندگان منشی شورای نگهبان هستند. قانون گذاری در مجلس تحقق پیدا نمی کند در واقع قانون گذاران در کشور، شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام هستند. مجلس یازدهم با رأی ناچیز مردم و رد صلاحیت های گسترده بر سر کار آمد، بیش از این انتظار نمی رود که نمایندگان با طرح‌ها و لوایح خود تحول اقتصادی، سیاسی و اجتماعی در کشور ایجاد کنند.
قوامی ادامه داد: قوانین باید جهت اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و بین المللی داشته باشد تاکنون چنین طرحی در مجلس یازدهم ارائه نشده و فقط با برخی از لوایح دولت موازی کاری شده است. مجلس یازدهمی ها نه تنها قوانین مصوب شان مفید نبوده بلکه برای کشور زیان آور است؛ دولت را به برخی موضوعات مکلف کردن منفعتی در پی ندارد.
نماینده مردم قزوین در مجلس ششم مطرح کرد: نمایندگان شعارهایی می دهند که اصلا در راستای وظایف آن ها نیست، ادعاهایی را مطرح می کنند که در مورد آن هیچ دلیلی نمی آورند. مشت گره کردن و فریاد مرگ بر آمریکا سر دادن در مجلس که به معنای بالا بردن شأن و جایگاه مجلس و مقام نمایندگی نیست. در رابطه با بالا رفتن شأن و جایگاه مجلس، مردم باید نظر دهند که آیا مجلس در رأس امور است یا خیر. متاسفانه جایگاه مجلس در هر دوره تنزل پیدا می کند.
وی با اشاره به طرح های نمایندگان افزود: طرح های نمایندگان هیچ تاثیری در شرایط، زندگی و سفره مردم و اوضاع ممکلت ندارد و فقط روز به روز نارضایتی را در کشور بیشتر می کند. اگر رضایتمندی مردم افزایش پیدا کرد در آن زمان می توان گفت که مجلس توانسته تا حدودی موفق عمل کند.
وی درباره بحث پایگاه اجتماعی اصولگرایان و اصلاح‌ طلبان و این که چرا اخیرا اصولگرایان نگران پایگاه اجتماعی رقبای اصلاح ‌طلب شده‌ اند؟ گفت: مردم از اصلاح‌ طلبان ناراحت و مایوس نشده‌اند بلکه از مشکلاتی که در کشور به وجود آمده و تحریم‌ های که ترامپ علیه کشور اعمال کرده، ناراضی هستند. بخشی از مردم که طرفدار جدی اصلاح ‌طلبان هستند بحث اصلی‌ شان این است که فرضا اگر رئیس ‌جمهور تعیین شود رئیس‌ جمهور کاره ‌ای نیست از این رو خاتمی هم گفته که رئیس‌ جمهور فقط یک تدارکاتچی است.
وی افزود: بنابراین اگر افرادی نسبت به اصلاح ‌طلبان صحبتی می ‌کنند بدین معنا نیست که پایگاه اجتماعی اصلاح‌ طلبان ضعیف شده است. اگر در کشور مردم جناحی را قبول داشته باشند باز هم اصلاح‌ طلبان را قبول دارند اما اصولگرایان چون همراه با قدرت و نهادهای قدرت هستند با همراه بودن نهادهای قدرت با خودشان ممکن است، 10 درصد جمعیت را با خود همراه
کنند.

/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.