روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
مردم با انحصار، سخت گیری، ایجاد محدودیت مخالفت با آزادی بیان و قلم و حق انتخاب مخالفند :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 201864
1399/10/23

مردم با انحصار، سخت گیری، ایجاد محدودیت مخالفت با آزادی بیان و قلم و حق انتخاب مخالفند

عضو شورای مرکزی کارگزاران گفت: مردم از اصولگرایان بیشتر ناراضی هستند.علی محمد نمازی فعال سیاسی اصلاح طلب در پاسخ به این سئوال که ارزیابی شما از اظهارات حمیدرضا ترقی مبنی بر این که تقریباً بیش از ۷۰ درصد مردم نسبت به اصلاح‌ طلبان نظر مثبتی ندارند، گفت: از حمید رضا ترقی تعجب می ‌کنم که یک حزب بسیار محدود و کوچکی که مجمع عمومی آن که چندان تفاوتی هم با شورای مرکزی ‌اش ندارد از سوی مردم اظهار نظر می ‌کند. ابتدا وقتی شخصی چنین آمار و ارقامی را اعلام می ‌کند باید مستندات خود را نیز بیان کند مبنی براین که بر اساس این دلایل و مستندات و مدارک اظهار نظر کرده است.
وی افزود: در حال حاضر در این باره که پایگاه اجتماعی دو جناح اصلی کشور چگونه است نظرسنجی صورت نگرفته اما حداقل این که دو جناح اصلاح طلب و اصولگرا، دو جناح اصلی کشور هستند و تاکنون انتخابات آزاد و رقابتی نشان داده که تعداد اصلاح‌ طلبانی که پای صندوق رأی حاضر شدند بیشتر از اصولگرایان بوده و اگر ریزشی هم وجود داشته، هر دو جناح به صورت یکسان دچار این ریزش شدند.این عضو شورای مرکزی کارگزاران در پاسخ به این سئوال که آیا مردم همان اندازه که از اصلاح‌ طلبان ناراضی هستند از اصولگرایان هم ناراضی‌ اند؟ بیان کرد: به نظر می ‌رسد مردم از اصولگرایان بیشتر ناراضی هستند چرا که مردم با انحصار، سخت گیری، ایجاد محدودیت، تفکرات مخالف با آزادی بیان و قلم و حق انتخاب مخالف هستند.
وی تاکید کرد: جناح ‌ها یا فعالان سیاسی اگر جمعیت شان در کشور 50 درصد باشد و اگر بین دو جناح اصلی کشور هم به صورت مساوی تقسیم شده باشند، می ‌توان پایگاه اجتماعی اصلاح‌ طلبان را 25 درصد تخمین زد نه 2 تا 8 درصد.این عضو حزب کارگزاران با تاکید بر این که اظهارات اخیر ترقی در مورد میزان استقبال مردم از اصلاح طلبان، اقتدارگرایانه و انحصارطلبانه است، تصریح کرد: در واقع اصولگرایان می‌خواهند به هر طریقی رقیب را از صحنه خارج کنند این آمارها و اظهارات مبارزه‌ای به معنای خارج کردن رقیب از صحنه انتخابات است. بنابراین اگر به طور آزادنه نظرسنجی صورت می‌گرفت نشان می‎داد که یقینا جمعیت اصلاح‌ طلبان، حداقل دو برابر اصولگرایان است.

/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.