روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
زخم نزن! این دست های کوچک برای نوازشند :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 201877
1399/10/23

زخم نزن! این دست های کوچک برای نوازشند

اجرا تلخ بود و تکان دهنده. فیلمی که مثل صدها و صدها فیلم کودک آزاری دست به دست در فضای مجازی چرخید و در نهایت به دستگیری کودک آزار ختم شد. غافل از این که هنوز هستند جان های نحیفی که زیر بار شکنجه های روحی و جسمی صدای بی رمق آن ها از چهار دیواری خانه به گوش کسی نمی رسد.
افشای این کودک آزاری از آن جا کلید خورد که لادن طباطبایی در استوری اینستاگرام خود فیلم هولناکی از ماجرای کودک آزاری یک مرد جوان شیطان صفت را منتشر کرد. این بازیگر قدیمی ایران از مردم درخواست کرد با شناسایی فرد آزارگر باعث دستگیری او شوند. در فیلم چند دقیقه‌ ای مرد جوانی حضور دارد که در حال سیگار کشیدن است. در انتهای اتاق پسر خردسالی روی یک بلندی ایستاده است. شواهد موجود حاکی از آن است که پسر بچه بیچاره دچار بیماری سندرم داون است و به همین خاطر قدرت دفاع کردن از خود و یا حتی زدن و کمک خواستن را هم ندارد.لادن طباطبایی در استوری ‌های بعدی که مربوط به این ماجرای هولناک است، عکسی از یک پیام را نشان داده است. در این پیام فرد فرستنده پیام مدعی شد مرد جوان ناپدری کودک سندرم داون است و متاسفانه این اولین باری نیست که از آزار و اذیت این کودک فیلم تهیه و پخش کرده است. در این پیام حتی اسم استان قزوین، شهر تاکستان و محل زندگی مرد شیطان صفت را که در یک مدرسه نوساز است بیان کرده است.بررسی زوایای پنهان این ماجرا مشخص کرد که یسنا نام دختری روستایی است. دختری ۱۰ ساله مبتلا به سندروم داون که اهل روستای اک از توابع تاکستان قزوین است. این دختر بچه تاکستانی از سوی ناپدری اش مورد کودک آزاری قرار گرفته است. ۹ خانواده در روستای اک تاکستان کودک مبتلا به سندروم داون دارند که قرعه این ابتلا به نام یسنا هم افتاده بود؛ و حالا از روز گذشته تا به حالا مشاهده کلیپ دردناک کودک آزاری یسنا توسط ناپدری اش، احساسات کاربران را جریحه دار کرده است.

عامل انتشار کلیپ آزار و اذیت کودک معلول در فضای مجازی دستگیر شد
معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا از دستگیری عامل انتشار کلیپ آزار و اذیت کودک معلول در فضای مجازی خبر داد و گفت: جزییات پرونده متعاقبا اطلاع رسانی خواهد شد.سرهنگ رامین پاشایی معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا ضمن تشریح این خبر اظهار داشت: در پی انتشار کلیپ آزار و اذیت کودک معلول در فضای مجازی که باعث جریحه دار شدن احساسات عمومی جامعه و تماس‌ های مکرر هموطنان به این پلیس، مبنی بر شناسایی و برخورد با این فرد کودک آزار شده بود، موضوع بلافاصله در کارگروه ویژه پلیس فتا جهت رسیدگی سریع مطرح شد.
این مسئول ادامه داد: پس از انجام اقدامات فنی و قانونی در پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان قزوین؛ متهم پرونده مورد شناسایی قرار گرفت و دستگیر شد.
سرهنگ پاشایی از تحویل متهم به همراه مستندات جمعآوری شده جهت سیر مراحل قانونی پرونده اش به مراجع قضایی خبر داد و گفت: به محض جمع بندی و مشخص شدن کلیه زوایای پرونده، اطلاع رسانی جزئیات و علت ارتکاب به این جرم متعاقبا اطلاع رسانی خواهد شد.معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا خاطر نشان کرد: هموطنان عزیز می ‌توانند در صورت مشاهده موارد مشکوک و یا نیاز به کسب مشاوره موضوع را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir قسمت ثبت گزارش ‌های مردمی جهت رسیدگی ارسال کنند. مردم ما به همان اندازه که از مشاهده این کلیپ رنجیده خاطر شدند، از سرعت عمل دستگاه قضائی تاکستان برای دستگیری ناپدری کودک آزار احساس خشنودی کردند.
به همین بهانه حسین رجبی، دادستان تاکستان جزئیات این ماجرا را شرح داد.

کلیپ کودک آزاری مربوط به شش ماه قبل
حسین رجبی دادستان تاکستان گفت: «کلیپ کودک آزاری دختر بچه اهل روستای اک تاکستان در یک کانال تلگرامی محلی منتشر شد. بلافاصله بعد از مواجه شدن با این کلیپ، پلیس فتا با ردیابی اولین کانالی را که این کلیپ را منتشر کرده بود شناسایی کرد. در ردیابی ‌های بعدی با اخذ اطلاعات از ادمین آن کانال متوجه شدیم که کودک در روستای اک زندگی می ‌کند. این در حالی بود که می ‌دانستیم در این روستا ۹ خانوار کودک مبتلا به سندروم داون دارند. همکاران ما در پلیس فتا با کمک بهزیستی شهرستان به روستا رفتند و خانه به خانه روستا را مورد بررسی قرار دادند تا بالاخره محل سکونت یسنا را پیدا کردند».
رجبی ضمن اشاره به این موضوع که این کلیپ اواخر مهر ماه امسال ضبط شده بود، گفت: «بعد از دستگیری فرد کودک آزار مشخص شد که او ناپدری دختر بچه ۱۰ ساله تاکستانی است».

انگیزه ناپدری کودک آزار چه بود؟
دادستان تاکستان در ادامه گفت: «متهم ۲۴ ساله شش ماه قبل با مادر یسنا ازدواج کرده است. او انگیزه خود را از این اقدام بیرون رفتن زیاد همسر خود از خانه بیان کرده و گفت می‌ خواستم با این اقدام او را بترسانم. برای همین از صحنه کودک آزاری فیلم گرفته بود».

کودک آزار تاکستانی مجازات خواهد شد
رجبی در مورد مجازات کودک آزاری جسمی و روحی گفت: «کودک آزاری جسمی و روحی طبق قانون حمایت از کودکان و نوجوانان جرم محسوب می ‌شود؛ و با متهم این پرونده با مجازات قانونی برخورد خواهد شد. این متهم توسط رئیس محترم حوزه قضائی اسفرورین آقای اکبری بازداشت شدند».


/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.