روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
چراغ 20 واحد مهمانپذیر در فارس خاموش شد، اشتغال 100 نفر روی هوا :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 201956
1399/10/24

چراغ 20 واحد مهمانپذیر در فارس خاموش شد، اشتغال 100 نفر روی هوا

در شرایط کرونا و نبود مسافر، کنتور آب یک واحد مهمانپذیر را به خاطر بدهی باز کردند
غیاث ملک حسینی-خبرنگار«خبرجنوب»/ رئیس اتحادیه صنف مهمانپذیران فارس از تعطیلی نزدیک به 20 واحد مهمانپذیر در این استان خبر داد و گفت: شیوع کرونا و نبود مسافر باعث بروز مشکلات زیادی برای واحدهای مهمانپذیر شده است، بطوری که برخی از آنها توان پرداخت هزینه های آب و برق مصرفی شان را هم ندارند.
هدایت فرهادی با ابراز گلایه از رفتار برخی شرکت های خدمات رسان گفت: متاسفانه در شرایط شیوع کرونا و کمبود و نبود مسافر، اداره آب می خواست انشعاب آب برخی واحدها را قطع کند و حتی کنتور یک واحد مهمانپذیر را بخاطر بدهی باز کردند.
وی با بیان اینکه تعطیلی 20 واحد مهمانپذیر، حداقل اشتغال 100 نفر را تحت تاثیر قرار داده است، اظهارداشت: تا پیش از تعطیلی این واحدها، 137 واحد مهمانپذیر در استان فارس دارای مجوز بودند که از این تعداد 120 واحد در شیراز و مابقی نیز در شهرستان ها فعالیت داشتند.
رئیس اتحادیه صنف مهمانپذیران فارس در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه تقریباً 85 درصد ظرفیت مهمانپذیرهای فعال استان خالی است و آنها در بهترین حالت ده تا 15 درصد تخت هایشان پر می شود، گفت: متاسفانه وعده های حمایتی آنچنان که باید محقق نشد و مشکلات همچنان به قوت خود باقی است.فرهادی در بخش دیگری از سخنان خود بروز این شرایط را در عین حال بهترین فرصت و موقعیت برای تعمیرات اساسی واحدهای مهمانپذیر عنوان کرد و گفت: انتظار ما از دولت و یا نهادهای متولی این است که با تامین تسهیلات ارزان قیمت، شرایطی را فراهم کنند که مدیران مهمانپذیرهای استان بتواند به لحاظ سخت افزار و اقلام مورد نیاز، تجهیزات خود را به روز رسانی کنند.
به گفته وی با توجه به اینکه قیمت اقلام مصرفی و مورد نیاز مهمانپذیرها چند برابر افزایش یافته، با پرداخت 500 میلیون تا 3 میلیارد تومان تسهیلات به هر مهمانپذیر می توان شرایط بسیار مطلوب تری نسبت به گذشته را برای مسافرانی که در آینده می خواهند از خدمات این واحدها بهره مند شوند، فراهم کرد. رئیس اتحادیه صنف مهمانپذیران فارس همچنین با اشاره به اینکه زمزمه هایی برای پرداخت برخی تسهیلات کرونایی به واحدهای مهمانپذیر مطرح شده، خاظرنشان کرد: امیدواریم کسانی که برای حمایت از واحدهای آسیب دیده برنامه ریزی تصمیم گیری می کنند، میزان تسهیلات را به گونه ای در نظر بگیرند که بتواند باری از روی دوش این قشر بردارد.
به گفته فرهادی، تسهیلات قبلی برای رفع مشکلات مهمانپذیرداران موثر نبوده؛ چراکه دریافت تسهیلات تا سقف 16 میلیون تومان به ازاء هر کارگر، هرچند با سود 12 درصد، برای واحدهایی که تعطیل بوده و درآمدی نداشته اند، عملاً گران تمام شد و همین باعث شد تا انگیزه و استقبال زیادی برای دریافت آن ایجاد نشود، کما اینکه براساس آمارها هم کمتر از 20 واحد برای دریافت این تسهیلات اقدام کردند. وی در پایان سخنان خود گفت: در حال حاضر که تنها 10، 15 درصد ظرفیت مهمانپذیرها اشغال می شود، فعالیت خانه مسافرها توجیه پذیر نیست و باید برای ساماندهی آنها برنامه ریزی شود.

/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.