روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
از دغدغه سفره‌ها و سلامت مردم تا حمایت از کارآفرینان :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 201977
1399/10/24

از دغدغه سفره‌ها و سلامت مردم تا حمایت از کارآفرینان

نشست سران قوای سه گانه دیروز سه شنبه به میزبانی قوه قضائیه برگزار شد و سلامت، معیشت و بی‌ اثر کردن و لغو تحریم‌های ظالمانه مهم‌ترین مباحث مورد گفت و گوی سران قوا بود.
رئیس قوه قضائیه در پایان نشست سران قوا با بیان اینکه امروز انتظار مردم از قوای سه گانه آن است که در اقدامات‌شان امیدآفرین و گره‌گشا باشند، اظهار کرد: انتظار مردم آن است که دغدغه‌های معیشتی رفع شود و نکته راهبردی ما آن است که اقدامات قوای تقنینی، اجرایی و قضایی و مجموعه نهادهای حکومتی هر چه بیشتر به امیدآفرینی در مردم و یأس و ناامیدی در دشمن بی‌انجامد.
سید ابراهیم رئیسی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در ۱۹ دی و تاکید معظم‌له بر موضوع خنثی‌سازی تحریم‌ها، گفت: تلاش همه دستگاه‌ها باید با تکیه بر شعار «ما می‌توانیم» تلاش و مجاهدت در راستای خنثی‌سازی و بی‌اثر کردن تحریم‌ها باشد؛ از مدیران و کارآفرینان و سرمایه‌گذارانی که در این میدان باشند، پشتیبانی خواهد شد.
وی با اشاره به دو محور مورد بحث سران قوا یعنی معیشت و سلامت مردم، گفت: این موارد باید برای همه مسولین مورد توجه و تاکید باشد؛ سلامت از نکاتی است که مورد توجه و انتظار مردم است، ما نیز بر این مسئله تاکید می‌کنیم که می تواند سلامت اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی و یک نظام سالم اداری را رقم بزند
رييس جمهور گفت: لایحه بودجه تهیه شده توسط دولت و بررسی که مجلس شورای اسلامی در زمینه بودجه سال آینده انجام می‌دهد یکی از مسائل مهم در زمینه معیشت سال آینده مردم است.وی تصریح کرد: همه تلاش داریم که وابستگی بودجه جاری از درآمدهای نفتی را برای همیشه قطع کنیم و این کار در این دو سه سال اخیر به خوبی انجام گرفته است. انشاءا... امسال هم در بودجه همین‌طور خواهد بود. امیدواریم هزینه‌های جاری به نفت وصل نشود و از منابع دیگر تامین شود.
رئیس مجلس شورای اسلامی نیز در نشست خبری پس از جلسات سران قوا گفت: اولویت حل مشکلات مردم است؛ امروز نیز تاکید شد که این جلسات با فاصله زمانی کمتر تشکیل شود.محمدباقر قالیباف یکی از موضوعات مهم امروز جامعه را سند مالی بودجه کشور برشمرد و افزود: در حوزه راهبردها، بین قوا هماهنگی و وحدت نظر کامل وجود دارد و همانطور که رئیس محترم جمهور عنوان کردند، هر سه قوه به دنبال این هستیم که کاهش وابستگی بودجه به نفت را بیشتر از گذشته پیش ببریم.رئیس قوه مقننه کشورمان با بیان اینکه این اهداف در بودجه مشترک است، گفت: ولی اختلاف سلیقه و روشی که به آن دست یابیم، وجود دارد، لذا مقرر شد هفته آتی روسای کمیته های مصرف و درآمد و همچنین رئیس کمیسیون تلفیق نشستی را با ستاد اقتصادی دولت داشته باشند تا در روش ها و اختلاف سلایق فعلی، با وحدت بیشتری مسائل را پیش ببریم.
قالیباف اظهار امیدواری کرد با این روند بتوان بودجه را از کمیسیون تلفیق به صحن ارائه کرد تا این بودجه که در حقیقت سند زندگی مردم و سند مالی دولت است، به گونه ای عمل کند که معیشت و سلامت مردم را به بهترین نحو پیش ببرد.وی یکی دیگر از مشکلات اقتصاد کشور را دلالی و سوداگری خواند و اضافه کرد: در این بخش شرایط سخت مالیاتی را اعمال خواهیم کرد تا افرادی که در این بازار آشفته پول بی زحمت به دست می آورند، اجازه فرار مالیاتی نداشته باشند.قالیباف اظهار امیدواری کرد که بودجه با همراهی دولت و مجلس به گونه ای تدوین شود که بتوانیم در حوزه معیشت، سلامت، محرومت زدایی و جهش تولید به نحوی تدوین شود که سال آینده با کمترین مشکل روبرو باشیم.

/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.