روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
در این مزرعه چه خبر است كه همه به آن چشم دوخته اند؟ :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 201990
1399/10/24

در این مزرعه چه خبر است كه همه به آن چشم دوخته اند؟

در روزهایی که بورس در شرایط خوبی قرار ندارد خیلی ها به فکر سرمایه گذاری در بازارهای دیگرند.یکی از این بازار ها بیت کوین است.
با این که چند روز اخیر روز سرمایه‌گذاران بیت کوین نبود. بعد از یک هفته شکوفایی برای این ارز دیجیتالی در روزی که گذشت، بیت کوین با سقوط قیمت روبه‌رو شد. این در حالی است که طلا و نقره ضررهایی که در آخرین روز معاملات هفته (جمعه) تجربه کردند را توانستند جبران کنند. به‌طورکلی به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاران به‌صورت هیجانی در هفته گذشته به‌سوی بیت کوین حرکت کردند اما حالا که هیجان فروکش کرده، مجدد به‌سوی سرمایه‌گذاری‌های امن و سنتی رفتند.
طی دو روز گذشته، ارز رمزنگاری‌شده بیش از ۱۰ هزار دلار کاهش یافت و به ۳۱ هزار و ۷۰۰ رسید، که بیش از ۲۰ درصد کاهش از سطح بیش از ۴۰ هزار و ۸۰۰ دلار در اواخر روز یکشنبه (UTC) است.
بر اساس نظرات تحلیلگران سایت کوین دسک، گفته می‌شود در روزهای اخیر به دلیل افزایش قیمت این ارزدیجتالی، سرمایه‌گذاران شروع به فروش آن کردند و فروش بیش‌ازحد این ارز موجب کاهش قیمت آن شده است. علاوه بر سرمایه‌گذاران، افراد استخراج‌کننده بیت کوین هم شروع به فروش دارایی‌های خود کردند اقدامی که موجب عرضه بیشتر بیت کوین شده است.گفتنی است درحال‌حاضر قیمت هر اونس طلای نقدی ۱۸۴۷ دلار است که نسبت به ۳۰ روز گذشته ۷.۵ دلار و نسبت به یک سال گذشته ۲۸۴ دلار افزایش داشته است. البته نسبت به قیمت لحظه‌ای، ۳ دلار افت را داشته اما در یک روز ۱۱ دلار افزایش را تجربه کرده است.
سود بورس بیشتر است یا بیت کوین؟
سیگنال مثبت دولت‌ها برای به رسمیت شناختن رمزارزها، ادغام غول‌های رمز ارز و تقویت بنیان آنها و پذیرفته شدن رمزارزها از سوی غول‌های پرداخت آنلاین و … همه و همه دلایلی هستند که برای رشد خیره‌کننده ارزش ارزهای دیجیتال آورده‌اند.در این میان برخی کارشناسان هم با اشاره به رشد شارپی رمزارزها نسبت به خرید غیرمحتاطانه در این بازار هشدار می‌دهند. با این وجود تعداد زیادی از سرمایه‌گذاران سرگردان بازار ایران بین گزینه بورس و بیت‌کوین مردد هستند و برخی دیگر از سرمایه گذاران هم وجود دارند که همچنان معتقدند بازار سرمایه امن‌ترین گزینه سرمایه‌گذاری است.با وجودیکه در ارزهای دیجیتال چیزی به اسم سود سالیانه (به شکل مشابه سهام) وجود ندارد، گاهی اوقات در ارزها انشعاب‌هایی انجام می‌گیرد و به دارندگان ارز، مقداری ارز جدید تعلق می‌گیرد که بدون هیچ زحمتی می‌توانند به آن دسترسی داشته باشند.تفاوت بزرگ دیگر در بورس و ارزهای دیجیتال این است که سهام به‌شدت توسط قانون حمایت می‌شود. قوانین و مقررات متعددی در مورد بورس‌ و شرکت‌ها وجود دارد که چه کاری باید انجام دهند و چه کاری نباید انجام دهند.به‌عنوان مثال، قوانین مربوط به تجارت داخلی، افراد را از تجارت مبتنی‌بر اطلاعات حساس که می‌تواند روی قیمت اثر بگذارد منع کرده است (مانند دیتاهایی که بر ارزش سهام یک شرکت خاص تاثیر می‌گذارد) این یعنی یک سرمایه‌گذار نمی‌تواند اطلاعات حساسی داشته باشد و از بی‌اطلاعی افراد دیگر برای کسب سود و معامله استفاده کند. این در حالیست که چنین معاملاتی در دنیای ارزهای دیجیتال کاملا ممکن و شدنی است.
مزرعه بیت کوین چیست؟
بیت کوین یا همان مزرعه بیت کوین ارز دیجیتال و رمزگذاری شده‌ای است که در سال ۲۰۰۸ توسط فرد و یا گروهی از افراد ناشناس اختراع شد و به‌سرعت یک سال بعد در سال ۲۰۰۹ به جهانیان معرفی شد.
در حال حاضر مزرعه بیت کوین و استخراج بیت کوین به یکی از فعالیت‌های پردرآمد تبدیل‌شده و به‌مرور طرفداران بسیاری پیداکرده است. البته هنوز هم تا نام مزرعه استخراج بیت کوین می‌آید سؤالی که برای اکثر افراد به وجود می‌آید این است که مزرعه بیت کوین چیست؟ این مزرعه چطور کار می‌کند و چطور بسیار پرسود شده است؟بیت کوین یک ارز دیجیتال و رمزگذاری شده است که درست در ۱۸ می‌
سال ۲۰۰۸ توسط گروهی اختراع شد. مزرعه استخراج بیت کوین غیرمتمرکز و بدون نیاز به بانک مرکزی و واسطه است. این ارز در شبکه، از یک کاربر به ‌کاربر دیگر انتقال پیدا می‌کند.ساخت یا راه اندازی مزرعه بیت کوین ابتدا توسط گروهی تحت عنوان ساتوشی ناکاموتو (Satoshi Nakamoto) اختراع شد و با معرفی این ارز دیجیتالی به مزرعه بیت کوین تغییر نام داد.بیت کوین در واقع خطوطی از رمز‌های رایانه‌ای است که توسط کامپیوتر‌ها و سیستم‌های بسیار قوی و با انجام محاسبات ریاضی بسیار پیچیده اختراع ‌شده و در حال حاضر با عنوان ارز دیجیتالی و در بیشتر مواقع با عنوان بیت کوین شناخته می‌شوند.این خطوط رمزی که در حال حاضر ارزش پولی بسیار زیادی دارند در دنیای دیجیتالی امروز جایگاه ویژه‌ای پیداکرده‌اند.اگر کسی از شما پرسید مزرعه بیت کوین چیست؟ می‌توانید در چند خط به‌صورت ساده توضیح دهید که بیت کوین یک ارز دیجیتالی باارزش است که به‌زودی هر آدمی لازم است که با آن آشنا شود و چه بسا باید به آن دسترسی داشته باشد. ارزش فعلی مزرعه استخراج بیت کوین به‌اندازه‌ای افزایش‌یافته است که آن را هم‌تراز با طلا در نظر می‌گیرند. در برخی از مشاغل و کار‌ها از بیت کوین به‌عنوان روشی برای پرداخت استفاده می‌کنند.ازآنجایی‌که کسی اجازه کلاه‌برداری و سوءاستفاده از بیت کوین را ندارد، بسیاری از مشاغل برای جابه‌جایی پول از بیت کوین استفاده می‌کنند.یکی از اهداف اختراع این ارز دیجیتالی مستقل بودن آن است که به اصلی‌ترین و درعین‌حال محبوب‌ترین ویژگی این ارز دیجیتالی تبدیل‌شده است.علاوه بر موارد گفته‌شده از ویژگی مستقل بودن مزرعه بیت کوین جنبش بیت کوین بسیار شفاف و واضح بوده و هر معامله‌ای که صورت می‌گیرد در یک دفتر عمومی توزیع‌شده گسترده به نام بلاک چین (Blockchain) ذخیره می‌شود.
ساده‌ترین راه دریافت بیت کویین تبدیل آن‌ها از صرافی‌ها و یا به‌طور مستقیم از طریق بازار‌ها و یا از افراد دیگر است. هزینه خرید بیت کوین نیز می‌تواند با انتقال نقدی، کارت اعتباری باشد، اما قبل از تمام این‌ها به یک کیف پول در مزرعه بیت کوین احتیاج دارید.

/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.