روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
فاصله از تو، تاثیر مستقیم از من :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 202027
1399/10/24

فاصله از تو، تاثیر مستقیم از من

ندا حائری در ستون طنز روزنامه شهروند چنین نوشت:
صبح عالي ‌تون در اين هواي پاک و عالي به خير عزيزان. شاد و مرفه و مفرح ذات باشيد.
شايد فکر کنيد من زيادي به آلودگي هوا گير مي‌دم که خب کاملا درست فکر مي‌کنيد.
تقصير خودم نيست خدا به سر شاهده.
دارم اين هوا‌رو نفس مي‌کشم و انقدر اکسيژن خالص وارد ريه‌هام مي‌شه که مجبورم بخش بيشترشو از طريق سرفه‌هاي شديد برگردونم به دامان مادرزمين، که البته چون مجبورم ماکس(!) بزنم چيزي به جايي برنمي‌گرده و داستان بازتاب انرژي دريافتي عملا منتفي و کنسله.
از اونجائي‌ که من مجبور شدم به خاطر سفرهاي بيش از حد فضاييم و ديدار با مردم مهربان و قهرمان‌پرور سياره‌هاي مختلف، واکسن بزنم، هزاران ميکروچيپ مجهز به gps وارد بدنم شده و شما الان دقيقا مي‌دونيد من کجام حتي اگه خودم ندونم کجام.
يعني شما به من مي‌گيد: تو الان توي تختخوابي و مي‌توني کاپشنت‌رو دربياري ولي من فکر مي‌کنم که الان سرکارم و بايد لباس کار بپوشم و برم بگردم توي فضا براتون يه لقمه خبر حلال پيدا کنم که با گوشت گوساله‌ کيلويي 130 تومن بزنيد به بدن (هشتگ فوق لاکچيري).
يا مثلا شما فکر مي‌کنيد امروز در دهه‌ سوم آخرين دي ماه قرن هستيم درحالي‌که من مطمئنم هنوز بهمن نشده و تا اسفند موج موج بدبختي جديد سرمون آوار مي‌شه.
مواردي که براتون مثال زدم، شفاف‌سازي کوچکي براي نفهميدن فيزيک کوانتوم است.
فيزيک کوانتوم يا کلا علم کوانتوم يکي از پيچيده‌ترين و غيرقابل‌ درک‌ترين علوم دنياست و حتي انيشتين با اون هوش بالاش خيلي چيزا‌رو متوجه نشد و بي‌خيالش شد، ما که ديگه با آي کيوي 57، 58 جاي خود داريم!
يکي از نظريات جالب در کوانتوم بحث «عمل شبح‌وار در يک فاصله» است.
حالا چون گفتم شبح سريع نترسيد و بريد توي صف پمپ بنزين! دو تا چايي بريزيد بيايد بشينيد اينجا براتون توضيح بدم داستان چيه.
اين عمل شبح فلاني که گفتم درواقع همان درهم‌تنيدگي کوانتومي جذابي‌ست که در فيلم‌هاي علمي -تخيلي (به خصوص فيلم‌هايي که برادران نولان مي‌سازند) بسيار ديده مي‌شود و در حقيقت بيانگر اين داستانه است که دو تا ذره در يک لحظه (که هيچ‌کس نمي‌دونه دقيقا چه لحظه‌اي‌ست) مي‌توانند همانند يک سيستم عمل کرده و تاثير کاملا مستقيم روي يکديگر داشته باشند فارغ از اينکه در چه فاصله‌اي از هم قرار دارند.
به همين دليل است که مثلا نتيجه‌ انتخابات در سياره‌ زحل کاملا روي کيفيت زندگي مردم خاورميانه به خصوص ساکنين کشور گربه‌اي شکل تاثيرگذار است.
يا اينکه مردم تانزانيا که از نداشتن آزادي بيان کاملا رنج مي‌برند، خيلي راحت در خاموشي مطلق ناشي از قطع برق، روي مبل‌هاي خود لم داده و اعتراضات مدني خود را نسبت به سيستم فَشَل دموکراسي در سياره‌ مشتري، ثبت و ضبط مي‌کنند.
يعني مي‌خوام بگم توي اين کيهان بي‌در و پيکر، همه‌چيز به همه‌چيز ربط داره و بيشتر از همه هم به قوم آريايي اصيلِ هميشه در صف مربوطه.
بريم بنزين بزنيم فعلا تا بعد ببينيم چي مي‌شه.
علي‌الحساب خدانگهدار تا صبح فردا.


/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.