روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
تماس‌ های برادرم در روز‌های آخر مانند یک گروگان بود :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 202099
1399/10/25

تماس‌ های برادرم در روز‌های آخر مانند یک گروگان بود

معمای مرگ قاضی منصوری (متهم فراری پرونده فسادهای اکبرطبری) هرروز وارد فاز تازه ای می شود تا جایی که برادر برادر او می گوید: متأسفانه تا کنون ابهامات پرونده قتل برادرم برطرف نشده است. یقین داریم، ایشان به جد قصد و تلاش داشت به کشور بازگردد و خودکشی هم نکرده است.
برادر غلامرضا منصوری افزود: تماس‌ های برادرم در دو- سه روز آخر به صورتی بود که به نظر می ‌رسید در اختیار خود او نیست و مثل این که گروگان افرادی باشد، عمل می ‌کرد و مانند کسانی که محدودیت گفتار و رفتار دارند و آزاد نیستند بود، چون در مکالمات و سئوالاتی که اینجانب یا بستگان داشتیم در بعضی موارد در پاسخ انگشت اشاره ‌شان را به معنی این که محدودیت دارند و ادامه ندهید مقابل دهانشان می‌ گذاشتند و بسیار محدود صحبت می‌ کردند و در حین صحبت صورتشان را مقابل دوربین موبایلشان می‌ آوردند که اطرافشان دیده نشود و در نیمه‌ های شب در چند تکه کاغذ پاره کوچک وصیت نامه خودشان را نوشته و برای چند نفر از بستگان از طریق واتس ‌اپ فرستادند.
وی تاکید کرد: در دو روز آخر که وضعیت ارتباطی ایشان احتمالاً به خاطر افرادی که وی را تهدید می‌ کردند اضطراری شده بود حتی در حین صحبت صورت خودشان را جلو می ‌گرفتند که اطرافشان دیده نشود در حالی که قبل از آن هر لحظه تماس داشتند، راحت صحبت می‌ کردند و اطرافشان را نشان می‌ دادند.
برادر غلامرضا منصوری بیان کرد: پس از این که آقای علیزاده طباطبایی وکالت پرونده را به عهده گرفت و پیگیری جدی کرد، پرونده به بازپرسی ارجاع شد و شعبه رسیدگی ‌کننده مشخص گردید. به نظر می‌ رسد بازپرس همکاری لازم را دارد و حتی ترجمه‌ گزارشی که می‌ گویند از رومانی رسیده را در بازپرسی ارائه دادند و مطالعه کردیم هر چند با استناداتی که ما داریم بسیار ناقص به نظر می ‌رسد و ظاهراً باید نسخه ‌ای از آن ترجمه گزارش توسط وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران در اختیار ما قرار گیرد که تا کنون قرار نگرفته تا بتوانیم آن ترجمه گزارشی که در بازپرسی موجود است را با مدارک، دلایل و مستندات موجودمان تطبیق دهیم.
وی ادامه داد: بعضی موارد موجود درخواستی ما به بازپرس تحویل نشده و متاسفانه تا کنون ابهامات برطرف نشده است و پیشرفتی صورت نگرفته. آن چه به آن یقین داریم، این است که ایشان به جد قصد و تلاش داشت به کشور بازگردد و خودکشی هم نکرده است.
وی تأکید کرد: هیچ فیلمی که مربوط به خودکشی باشد ارسال نشده حتی گفته شده دوربین طبقه‌ ای که حادثه در اتفاق افتاده آن روز سالم نبوده که منطقی به نظر نمی‌ رسد در صورتی که در صورت برادرم غیر از شکستگی محدود نوک بینی، شکستگی دیگری دیده نمی‌ شد و دندان‌ ها نیز کاملاً سالم و بدون شکستگی بود.
برادر قاضی منصوری اضافه کرد: البته اگر رئیس محترم قوه قضائیه شخصاً دستوری جدی در جهت روشن شدن زوایای پنهان قتل غریبانه و ناجوانمردانه قاضی منصوری که حداقل ده سال پایانی خدمت خود را معاون دادستان تهران بود، صادر نکنند، امید چندانی نخواهیم داشت.


/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.