روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
تسهیلات ١۶ تا ٩۶٠ میلیونی برای فعالان سه حوزه در فارس :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 202147
1399/10/26

تسهیلات ١۶ تا ٩۶٠ میلیونی برای فعالان سه حوزه در فارس

«خبرجنوب»/ مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس در خصوص وضعیت کرونایی چند ماه گذشته و تاثیرات آن بر حوزه اشتغال در استان گفت: به رغم این که تعداد کارگاه های استان نسبت به سال ٩٨ به تعداد ٨٣٨ کاهش داشته اما تعداد کارگران یک درصد اضافه شده است.
سهراب مختاری افزود: در حالی که تعداد کارگران بیمه شده در اسفند سال گذشته هفتصد و ۴٧ هزار و ۵١١ نفر بوده این رقم به رغم شیوع کرونا با رشد 1 درصدی در آبان امسال به هفتصد و ۵۵ هزار و ٢٢۶ نفر افزایش یافته است.
وی یادآور شد: در زمینه ارائه تسهیلات حمایتی دولت برای مشاغل آسیب دیده از کرونا نیز تا کنون ۴٢ هزار و ١٣٢ پرونده مشاغل آسیب دیده از کرونا این استان با اعتبار ٧٠٩ میلیارد تومان به بانک ها ارجاع شده که از این رقم ۴٧٨ میلیارد تومان تسهیلات کم بهره حمایتی دولت به متقاضیان پرداخت شده است و فارس در بخش ثبت نام متقاضیان و مشاغل آسیب دیده از کرونا در سطح کشور رتبه سوم و در حوزه پرداخت مقام چهارم را دارد.
وی اظهار داشت: در این راستا ضروری است که بانک های عامل استان فارس همتی مضاعف برای پرداخت تسهیلات باقی مانده درخواستی کسب و کارها و متقاضیان آسیب دیده از کرونا داشته باشند.
مختاری همچنین گفت: با توجه به دستورالعمل ستاد ملی کرونا در حال حاضر فرصت بهره مندی فعالین حوزه های گردشگری، ورزش و جوانان و فرهنگ و رسانه از تسهیلات کرونا وجود دارد و فعالین این حوزه ها می توانند با ثبت نام در سامانه مربوط از تسهیلات ١۶ تا ٩۶٠ میلیون تومانی استفاده کنند.

/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.