روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
آمارهای ابتلا به کرونا در فارس رو به افزایش است :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 202148
1399/10/26

آمارهای ابتلا به کرونا در فارس رو به افزایش است

«خبرجنوب»/ آخرین آمارهای اعلام شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در مورد میزان ابتلا به کرونا و فوتی های ناشی از این بیماری در فارس از نتایج تلخ عادی انگاری برخی از مردم و حتی مسئولان در این باره خبر می دهد.
طبق گفته مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، در 24 ساعت منتهی به ظهر دیروز در فارس 5 هم استانی دیگر در اثر ابتلا به کرونا جان باختند. در حالی که در ۲۴ ساعت قبل از آن این آمار فقط یک نفر بود. به این ترتیب و به گفته سید روح ا... حسینی در حال حاضر آمار جان باختگان کرونا ویروس در فارس، از ابتدای شیوع تاکنون به سه هزار و ۸۳ نفر رسیده است.
همچنین شمار مبتلایان نیز تا کنون به ۱۶۴ هزار و ۷۶۱ مورد رسیده است.به گزارش «خبرجنوب» و طبق این آمارها در 24 ساعت گذشته 229 هم استانی دیگر به کرونا مبتلا شده اند.
در 24 ساعت قبل از آن هم این رقم 353 نفر بوده است. در حالی که در روزهای ابتدایی و میانی هفته گذشته شمار مبتلایان به 200 نفر نمی رسید.
حسینی همچنین با اشاره به بستری ۴۹۷ بیمار مشکوک و یا دارای علامت ابتلا به کرونا ویروس در بیمارستان های استان اضافه کرد: از این تعداد، ۸۹ بیمار کووید ۱۹ به دلیل وخامت وضعیت جسمی در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان های استان بستری هستند. در حالی که در پنجشنبه شمار بیماران بد حال 82 نفر بود.با استناد به این آمارهای هشدار دهنده و تأکید مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز بر این که کرونا ویروس در حال چرخش در جامعه است، ضرورت پرهیز از عادی انگاری را نباید از نظر دور داشت.
حسینی همچنین تأکید کرد: کوچک ترین بی توجهی و سهل انگاری در برابر این ویروس خطرناک و بی رحم، باعث ابتلا به این بیماری و در برخی از مواقع موجب مرگ می شود، بنابراین رعایت سه اصل در مبارزه با بیماری کووید ۱۹، استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی و شست و شوی مکرر دست ها الزامی است.


/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.