روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
این عمل پیوند برای نخستین بار در جهان انجام شد :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 202211
1399/10/27

این عمل پیوند برای نخستین بار در جهان انجام شد

یک مرد ایسلندی روز چهارشنبه در شهر لیون فرانسه تحت عمل پیوند دو گانه دست ‌ها و شانه ‌ها قرار گرفت، پیوندی که نخستین پیوند از نوع خود در جهان نام گرفته است.
این پیوند دوگانه که در بیمارستان «ادوارد اریو» انجام شد و ۱۵ ساعت به طول انجامید و تیم‌ های پزشکی و پرستاری چندین بیمارستان عمومی و خصوصی در آن مشارکت داشتند.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، دو روز پس از این عمل پیوند، صبح جمعه وضعیت عمومی این بیمار پایدار توصیف شد.
سخنگوی مرکز دانشگاه‌های علوم پزشکی لیون گفته است که این پیوند از این نظر نخستین پیوند در نوع خود در اشل جهانی است که در پیوندهای پیشین، تنها پیوند دست ‌ها در جهان انجام شده بود و همزمان پیوند دست ها و شانه ‌ها را شاهد نبوده ‌ایم.
این مرد ایسلندی که این پیوند‌ها را دریافت کرده است ۴۸ سال سن دارد و در ۲۶ سالگی و پس از برق ‌گرفتگی در یک خط انتقال برق فشار قوی دستانش از بازو قطع شد. او ۱۰ سال منتظر چنین جراحی بوده است. او در سال ۲۰۰۷ فهمید که پروفسور «ژان میشل دوبرنارد» جراح مشهور لیونی نخستین پیوند دست را در جهان انجام داده است و به همین دلیل او در سال ۲۰۱۱ به لیون نقل مکان کرد.در این جراحی پیچیده، تیم ‌های پزشکی از کلینیک پارک لیون، بیمارستان شمال غرب لیون، بیمارستان خصوصی ژان مرموز و کلینیک مدیپول مشارکت داشتند.لیون یکی از مراکز پیشرو در پیوند اعضای بدن است. در سال ۱۹۸۸ در لیون بود که گروه پزشکی دکتر ژان میشل دوبرنارد نخستین پیوند دست را انجام دادند و سپس پیوند دو دست و همچنین پیوند بخش تحتاتی دست‌ها را در ژانویه سال ۲۰۰۰ انجام دادند.نخستین پیوند همزمان دو بازو در جهان در ژانویه سال ۲۰۰۸ در آلمان و روی یک کشاورز که در جریان یک تصادف در محل کار بازوهایش قطع شده بود، انجام گرفت.همچنین در ماه اوت سال ۲۰۱۷ با واکنش سریع تیم پزشکی در شهر گرونوبل، تیم پزشکی توانستند اندام قطع شده یک بیمار را دوباره به خودش پیوند بزنند.مرکز دانشگاههای علوم پزشکی لیون اعلام کرده است که آنها به زودی اطلاعات بیشتری درباره این پیوند منحصربفرد منتشر خواهند کرد.

/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.