روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
افتتاح یکی از بزرگ ترین پالایشگاه ‌های گاز خاورمیانه در بهبهان :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 202339
1399/10/29

افتتاح یکی از بزرگ ترین پالایشگاه ‌های گاز خاورمیانه در بهبهان

«خبرجنوب»/ پالایشگاه گاز بیدبلند خلیج فارس بهبهان به عنوان یکی از بزرگ‌ ترین طرح‌های دوران انقلاب اسلامی و افتخاری برای کشور و دولت یازدهم روز پنجشنبه افتتاح می شود.
معاون امور اقتصادی استانداری خوزستان با اعلام این خبر افزود: این پالایشگاه با حضور رئیس جمهور به صورت ویدئوکنفرانس افتتاح خواهد شد.
به گفته سید نوراله حسن‌زاده، برای ساخت فازهای این پالایشگاه،
۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار هزینه شده است. فاز توسعه پالایشگاه نیز که فاز جمع‌آوری گازهای مشعل است، به یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون دلار هزینه نیاز دارد که تامین آن در حال پیگیری است و به محض تامین اعتبار، آغاز خواهد شد.
وی همچنین گفت: یکی از ویژگی‌های مهم این طرح عظیم، این است که در مدت ۳۶ ماه ساخته شد. بیش از ۶۵ درصد از ساخت این پروژه به دست متخصصان و پیمانکاران ایرانی انجام شده و حتی تجهیزات آن نیز از تولیدات داخل بوده است.
حسن‌زاده تصریح کرد: ۱۵ هزار نفر در دوران ساخت پالایشگاه مشغول به کار بوده‌اند که ۱۲ هزار نفر از به صورت مستقیم و ۳ هزار نفر به صور غیرمستقیم در آن مشغول بوده‌اند. در دوران بهره‌برداری نیز قطعا ۱۱۰۰ تا ۱۲۰۰ نیرو در این پالایشگاه به کار گرفته می‌شود.
وی افزود: اگر خوراک کامل این پالایشگاه تامین شود، تولیدات آن تاثیر بسیاری در فعالیت صنایع دارد و باعث راه‌اندازی چند طرح توسعه پتروشیمی خواهد شد.
تولیدات این پالایشگاه، سالانه ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تن گاز خانگی، یک میلیون تن پروپان، ۵۰۰ هزار تن بوتان، ۵۰۰ هزار تن میعانات گازی و یک میلیون و ۵۰۰ هزارتن اتان خواهد بود.
پروپان تولیدی این پالایشگاه به پروپیلن و پلی‌پروپیلن تبدیل می‌شود که به شدت مورد نیاز کشور است. بوتان تولیدی پالایشگاه نیز بر فعالیت پتروشیمی بندر امام اثر خواهد داشت و زمینه افتتاح پتروشیمی گچساران را نیز فراهم می‌کند.


/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.