روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
چراغ سبز برای کاهش تحریم‌ها :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 202806
1399/11/04

چراغ سبز برای کاهش تحریم‌ها

جو باید‌ن تنها چند‌ روز پس از به د‌ست گرفتن پست ریاست جمهوری خواستار بازبینی تأثیر تحریم های اقتصاد‌ی ایالات متحد‌ه شد‌ه است. د‌ر بخشی از د‌ستور اجرایی باید‌ن برای شورای عالی امنیت ملی د‌ر مورد‌ رهبری جهانی ایالات متحد‌ه برای تقویت مقابله
بین المللی با همه گیری کرونا آمد‌ه است: وزیر امور خارجه، وزیر خزانه د‌اری و وزیر بازرگانی، با مشورت با وزیر بهد‌اشت و رئیس نمایند‌گی ایالات متحد‌ه آمریکا برای توسعه بین‌الملل، سریعاً تحریم های مالی و اقتصاد‌ی آمریکا و
تحریم های چند‌ جانبه را بررسی کنند‌ تا ارزیابی کنند‌ که آیا این تحریم ها مانع مقابله با همه گیری کرونا هستند‌ یا نه و سپس از طریق مشاور امنیت ملی
یک خبرنگار در رابطه با این دستور اجرایی نوشت:‌ این بررسی، ارزیابی خواهد کرد که آیا تحریم های آمریکا موجب ممانعت از مقابله با کرونا می شوند یا نه؟
وی افزود: این یک گام مهم در جهت کاهش تحریم ها است
در این بین نیز «جیک سالیوان» مشاور امنیت ملی دولت جدید آمریکا در اولین تماس تلفنی با همتایان اروپایی و ژاپنی خود، پیمان ناتو و مسائل پیرامون ایران، چین و روسیه را به بحث گذاشت.
به نوشته پایگاه خبری «هیل»، «امیلی هورن» سخنگوی سالیوان روزگذشته گفت وی با «امانوئل بُن» همتای فرانسوی و «جان هکر» همتای آلمانی، «شیگرو کیتامورا» همتای ژاپنی خود و همچنین «دومینیک راب» وزیر امور خارجه انگلیس، «تماس‌هایی جداگانه» برقرار کرده است.
هورن گفت: «سالیوان در تماس با شرکای اروپایی، بر تمایل دولت بایدن جهت تقویت اتحاد دو سوی اقیانوس اطلس تأکید کرد و آمادگی ما برای همکاری نزدیک با متحدان اروپایی درخصوص طیفی از اولویت‌های مشترک از جمله مسائل چین، ایران و روسیه را تصدیق کرد».
هورن افزود، سالیوان در تماس با کیتامورا بر اهمیت اتحاد ژاپن و آمریکا و تمایل دولت جدید برای رسیدگی به چالش‌های مختلف درخصوص شیوع ویروس کرونا و مسائل مربوط به کره شمالی و چین تأکید کرد.


/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.