روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام: صدا و سیما محل بیزینس مداحان است :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 205738
1399/12/05

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام: صدا و سیما محل بیزینس مداحان است

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: متاسفانه صدا و سیما تبدیل به محلی برای بیزینس مداحان یا به بیان دیگر معرفی «بیزینس من» های مداح شده است.
حجت الاسلام والمسلمین مجید انصاری افزود‌: برخی جریانات افراطی سیاسی در حوزه ها نیز با شکستن حریم و حرمت برخی علما و فضلا و با اغراض انحصارطلبانه سیاسی خودشان آسیب دیگری به حوزه ها وارد آورده اند. کار پیامبران تهذیب و تزکیه نفوس بندگان خدا بوده ولی می بینیم که این جریان ها به تخریب نفوس پرداخته و نوعی بد اخلاقی، بد زبانی و بد رفتاری را در منبرها، نوشته ها و تجمع هایی که در حوزه به راه می اندازند، ترویج می کنند. از این نظر موجب توسعه بد اخلاقی ها و بد زبانی ها در سطح جامعه، در میان جوانان و افراد کم اطلاع از مسائل دینی و مذهبی می شوند. عارضه دیگری که در تنافی با منشور روحانیت است، سطحی نگری و قشری گرایی و عوام زدگی یا به تعبیری بهتر «فریبکاری» در حوزه ها است.
عضو مجمع روحانیون مبارز افزود: این بزرگان توانستند معارف عمیق، دنیاپسند و عقل پسندی را ارائه کنند که آوازه اش از مرزهای حوزه و تشیع فراتر رفت و جاذبه هایی را در جهان اسلام و حتی در میان سایر ادیان الهی ایجاد کرد ولی متاسفانه شاهدیم که امروزه جریانی منحوس موجب تیره و تار شدن ذهنیت بسیاری از افراد نسبت به معارف دینی و اسلامی شده است و دستاورد نگاه های سطحی و عامیانه به دین نیز، حاکم کردن جریان مداحان بر فضای جلسات مذهبی و دینی بوده است. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: آن چه امروز تحت عنوان معارف و برنامه های دینی و مذهبی از صدا و سیما پخش می شود، بسیار تأمل برانگیز است.
متاسفانه برخی دعاها بدون توجه به متن و سندی که دارند پخش می شوند و باعث متهم شدن شیعیان در فضای جهانی اسلام به «شرک» خواهند شد. در واقع به دلیل نادانی و بی توجهی در برنامه های رسمی صدا و سیما، ادعاهای وهابیون را با رفتار و گفتاری که پخش می شود، مستند می کنند. در زمان حیات حضرت امام (ره) به هیچ وجه این گونه نبود.متاسفانه صدا و سیما تبدیل به محلی برای بیزینس مداحان یا به بیان دیگر معرفی «بیزینس من» های مداح شده است. مداحان در تلویزیون تمرین صدا کرده و هرچه در زبانشان چرخید بیان می کنند. در حالی که نه محتوای کلام آن ها اسلامی است و نه ادبیاتی که به کار می برند، فاخر، و نه دستاورد این اقدام شان موجب تحکیم دین و باور مردم و جذب جوانان به ائمه اطهار (ع) می شود.

/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.