روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
شگرد عجیب یک باند فروش مدرک تحصیلی :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 205764
1399/12/05

شگرد عجیب یک باند فروش مدرک تحصیلی

«با چند میلیون تومان مدرک بگیرید؛ چندِ آن به نوع مدرکی مربوط می‌شود که درخواست آن را دارید!» اما ماجرا چیست؟ فردی ادعا می ‌کند که مدرک دانشگاهی در هر مقطعی که بخواهید را می‌تواند برای شما بگیرد؛ این فرد برای مدرک لیسانس ۲۰ میلیون، فوق لیسانس ۳۰ میلیون و دکتری ۵۰ میلیون می‌گیرد! از نظر شما شاید این فرد یکی از مسئولین دانشگاه و یا جاعل است، اما پیگیری‌ ها حکایت از ماجرای دیگری دارد.
یکی از افرادی که از این فروشنده، مدرک خریده می ‌گوید: «اداره‌ ای که در آن فعالیت می ‌کند در مورد صحت مدرک، استعلام کرده و دانشگاه مورد نظر نیز صحت این مدرک را تایید کرده است».
وی با توجه به این تاییدیه جعلی بودن مدارک خریداری شده را منتفی می داند اما براساس اطلاع، مدارک فروخته شده توسط این فروشنده کاملا جعلی است. براساس پیگیری ‌های صورت گرفته، این باند فروش مدرک از دو نفر تشکیل شده است؛ نفر اول که در یکی از ادارات معتبر مشغول به کار است مسئولیت شناسایی طعمه ‌ها را برعهده دارد؛ او کارمندانی که به دنبال مدرک تحصیلی هستند را شناسایی می‌ کند و نفر دوم باند را به آن ‌ها معرفی می‌کند.شگرد این باند با باند‌های دیگر فروش مدرک متفاوت است، این دو، مدرک تحصیلی را مانند دیگر باند‌ها جعل می ‌کنند، اما تفاوت آن‌ ها در زمان استعلام مدرک مشخص می‌ شود.
یکی از اعضای این باند در دبیرخانه واحد دانشگاهی فعالیت می‌ کند که مدرک از آن واحد صادر می ‌شود، به محض اینکه اداره‌ ای بخواهد مدرک تحصیلی جعل شده توسط این باند را مورد استعلام قرار دهد این فرد وارد عمل شده و تاییدیه مدرک را برای اداره مورد نظر ارسال می ‌کند.
همین موضوع باعث می‌شود تا افراد به این باند اعتماد کنند و دیگر افراد را به آن‌ ها معرفی کنند غافل از این که تاییدیه مدارک مراحل قانونی را طی نکرده و صرفاً توسط کارمند دبیرخانه تایید شده و اگر زمانی این فرد حضور نداشته باشد و یا برکنار شود ماجرا لو می‌رود و در صورت استعلام جعلی بودن مدارک لو خواهد رفت.

/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.