روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
در چهار گوشه ایران :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 205767
1399/12/05

در چهار گوشه ایران

آیت ا... جنتی رئیس شد، ابراهیم رئیسی نایب رئیس
در جریان برگزاری هشتمین اجلاسیه رسمی مجلس خبرگان رهبری، انتخابات هیأت رئیسه هم برگزار شد که طی آن ترکیب قبلی این مجموعه ابقا شدند. برابر رأی‌ گیری دیروز از نمایندگان مجلس خبرگان، اعضای فعلی هیأت رئیسه برای دو سال دیگر به شرح زیر انتخاب شدند:
آیت ا... جنتی؛ رئیس
آیت ‌ا... موحدی کرمانی؛ نایب رئیس اول
آیت ‌ا... رئیسی؛ نایب رئیس دوم
آیت ‌ا.. خاتمی و آیت ‌ا... کعبی؛ منشی
آیت ‌ا... حسینی بوشهری؛ کاپرداز فرهنگی
حجت ‌الاسلام والمسلمین قمی؛ کاپرداز اداری - مالی

اختصاص ٨ میلیارد دلار ارز ۴٢٠٠ تومانی به کالاهای اساسی و دارو
نمایندگان با اختصاص 8 میلیارد دلار ارز ۴٢٠٠ تومانی به کالاهای اساسی و دارو در سال آینده موافقت کردند. نمایندگان‌ مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی پارلمان و در جریان بررسی جزئیات لایحه بودجه ١۴٠٠ با پیشنهاد حجت‌الاسلام حسین‌زاده بحرینی در ردیف ۴ بند ب تبصره یک ماده واحده موافقت کردند که براساس آن، دولت و دستگاه های قانون مدیریت خدمات کشوری از جمله بانک مرکزی مجاز به تخصیص، فروش، تهاتر و یا مبادله منابع ارزی حاصل از صادرات نفت، گاز و میعانات گازی، فرآورده‌های نفتی و گازی (اصلی و فرعی و سایر منابع) به غیر از نرخ سامانه معاملاتی الکترونیکی ETS به جز برای واردات کالاهای اساسی، دارو و تجهیزات پزشکی تا سقف ۸ میلیارد دلار نیستند. بر این اساس، دولت موظف است بر اساس ارزیابی شرایط اقتصادی، اجتماعی و بین‌المللی کشور نسبت به افزایش تدریجی نرخ ارز ترجیحی موارد فوق‌الذکر تا نرخ سامانه معاملات الکترونیکی ETS اقدام نموده و مابه‌التفاوت منابع وصولی را به ردیف درآمدی شماره ۱۶۰۱۳۶ و جدول شماره ۵ این قانون واریز کند. در جریان بررسی این پیشنهاد محمدباقر قالیباف گفت که منظور از کالاهای اساسی در این پیشنهاد همان نهاده‌های دامی است.

تعیین شعبه ویژه در دادسرای تهران جهت رسیدگی به جرائم احتمالی انتخاباتی
دادستان عمومی و انقلاب تهران گفت: زیرساخت ‎های قضائی مورد نیاز برای نظارت بر انتخابات و پیگیری جرائم و تخلفات با دو رویکرد پیشگیری و نظارت در دادسرای تهران فراهم می ‌شود. علی القاصی مهر با اشاره به این که رئیس کل دادگستری استان تهران و دادستان تهران در ستاد مرکزی پیشگیری و رسیدگی به جرایم انتخاباتی عضویت دارند اظهار کرد: طبق بخشنامه ریاست قوه قضائیه، در برگزاری انتخابات پیش رو ستاد رسیدگی به تخلفات انتخاباتی در استان تهران، در بطن ستاد کشوری تشکیل می‌ شود. وی با اشاره به برگزاری انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری، ششمین دوره شهر و روستا و انتخابات میان دوره ‌ای مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی در آینده نزدیک بیان کرد: بخشی از تخلفات در این حوزه‌ ها به دادسرای عمومی و انقلاب تهران سرریز می‌ شود، از این برخورد با جرایم احتمالی انتخاباتی نیازمند اشراف ویژه است و باید با برنامه ریزی و تمهید خاص تدابیر لازم به منظور جلوگیری از وقوع بزه انتخاباتی اتخاذ شود. وی ادامه داد: بخشی از جرایم انتخاباتی در بستر فضای مجازی اتفاق
می ‌افتد و بخشی در حوزه حقیقی، به همین دلیل باید شعبه ویژه رسیدگی به جرایم انتخاباتی در دادسرا‌های تخصصی راه اندازی شود. دادستان عمومی و انقلاب تهران همچنین با اشاره به حضور مقامات و مسئولان در انتخابات و احتمال مواجهه با جرایم و تخلفات و شکایاتی در این حوزه، بر لزوم تخصیص یک شعبه در دادسرای کارکنان دولت برای رسیدگی به جرایم و تخلفات احتمالی انتخاباتی تأکید کرد.

۷ میلیون ایرانی از هیچ بیمه ای استفاده نمی کنند
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: پایگاه اطلاعات درآمدی ۸۶ میلیون نفر را در طبقات دهگانه و سبدهای مختلف درآمدی نشان می دهد. همچنین با ایجاد این پایگاه، مشخص شد چهار میلیون و ۶۰۰ هزار بانوی خود سرپرست در کشور وجود دارد و یا ۶ میلیون و ۹۰۰ هزار نفر از هیچ بیمه ‌ای استفاده نمی کنند. این در حالیست که تعداد سربازان فراری در کشور هم مشخص شد.محمد شریعتمداری با اشاره به ایجاد سامانه‌های متعدد در مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در راستای شفاف‌سازی فعالیت‌های وزارتخانه و انعکاس آن در سطح کشور به مردم ، اظهار کرد: این سامانه‌ها به منظور ارائه خدمات در قالب داشبوردهای مدیریتی برای تصمیم‌گیری‌های به موقع و سریع ایجاد شده است.

۱۰ هزار فرهنگی در سال آینده صاحب خانه می شوند

مدیرکل رفاه و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به روند تحویل مسکن فرهنگیان گفت: در فاز اول اجرای این طرح، عملیات احداث ۴۳ هزار و ۷۷۵ واحد مسکن در ۱۸ استان و ۶۵ شهرستان شروع شده و قرار است اولین واحدهای مسکونی در سال آینده تحویل شود که فعلا شمار آن به ۱۰ هزار واحد می رسد.گودرز کریمی‌فر درباره شرایط ثبت نام متقاضیان اظهار کرد: از جمله شرایط مورد تایید برای ثبت نام می توان به فاقد مسکن بودن و عدم استفاده از تسهیلات مسکن اشاره کرد. همچنین در این طرح اولویت هایی قائل شدیم؛ زنان سرپرست خانوار در اولویت اول قرار دارند و پس از آنها زوجین فرهنگی، کارکنان بالای ۲۰ سال سابقه و بازنشستگان هستند.

مالکان خودروها مراقب پیام های جعلی باشند
شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران اعلام کرد: باتوجه به ارسال پیام های نامعتبربه مالکان خودروهای شخصی در رابطه با کارت شخصی هوشمند سوخت ومیزان سهمیه، بدینوسیله ضمن اعلام جعلی بودن محتوای پیام های ارسالی ، یادآور میشود راه های ارتباطی این شرکت برای اطلاع رسانی از سهمیه سوخت ، پورتال اطلاع رسانی به آدرس: www.niopdc.ir و یا تماس با مرکز پاسخگویی این شرکت به شماره 09627 است و هرگونه پیام و یا ایجاد ارتباط خارج از راه‌های ارتباطی مورد نظر، تأیید نمی‌شود. لازم است هموطنان در این باره هوشیاری کامل داشته و از ارائه هرگونه اطلاعات شخصی و بانکی، ارسال پیامک و نیز پرداخت وجه به آدرس های نامعتبر و جعلی خودداری کنند.

موتورسواران، نیمی از قربانیان تصادفات رانندگی
معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران کرد: بیش از نیمی از تصادفات فوتی تهران مربوط به موتورسواران است به موضوع تخلفات موتورسواران و اجرای طرح موتوریار در پایتخت پرداخت. سرهنگ‌ علی همه‌ خانی اظهار کرد: رفتار و تخلفات‌ موتورسواران همیشه دغدغه پلیس بوده و همواره ما با موتورسواران چالش داشته‌ایم؛ اگر به گذشته و به پنجاه سال قبل برگردیم قانون‌هایی برای تشدید برخورد با موتورسیکلت سواران وجود داشته؛ یعنی از دیر باز این موضوع برای پلیس حائز اهمیت بوده است. او به آمار 44 درصدی تصادفات فوتی تهران اشاره کرده و گفت: این آمار به تخلفات موتورسیکلت برمی‌گردد که آمار بالایی است و می‌توان گفت حدود نیمی از تصادفات فوتی در شهر تهران مربوط به موتورسواران است؛ همچنین 63 درصد از تصادفات جرحی نیز متعلق به موتورسواران بوده و 37 درصد تصادفات این کاربران هم در بزرگراه‌ها رخ می‌دهد.

برای پرداخت جریمه ‌های رانندگی عجله نکنید
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا گفت: آن دسته از هموطنانی که قبض جریمه دریافت می‌کنند به دنبال این نباشند که فورا جریمه خود را پرداخت کنند، لذا باید تا ۵ روز صبر کنند و وقتی اولین پیامک را که دریافت کردند با شناسه ‌ای که برای آن ‎ها ارسال می ‌شود، می ‌توانند پرداخت خود را انجام دهند.سردار کمال هادیانفر اظهار کرد: ۶۰ درصد از همکارانم به صورت الکترونیکی و ۴۰ درصد از آن‌ها به صورت دستی متخلفان را جریمه و اعمال قانون می‌کنند و تا زمانی که دست افزارها کامل شوند، چاره‌ای نیست که تمام همکاران بتوانند به صورت سیستمی اعمال جریمه کنند.

«ایران فردا» در دادگاه مطبوعات مجرم شناخته شد
سخنگوی هیأت منصفه مطبوعات گفت: در روز یکشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۹ در شعبه سوم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی کاشانکی یک پرونده مطبوعاتی مطرح شد.احمد مومنی راد اظهار کرد: در دادگاه مطبوعات این هفته به پرونده متهم مدیرمسئول ماهنامه «ایران فردا» با دو اتهام ایجاد اختلاف بین اقشار جامعه و نشر مطالب الحادی رسیدگی شد که هیات منصفه باتفاق آرا متهم را در هر دو اتهام مجرم دانست و در دو اتهام باتفاق ارا مستحق تخفیف ندانست.

/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.