روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
اعتراض دانشجویان به فرود کاوشگر به مریخ :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 205782
1399/12/05

اعتراض دانشجویان به فرود کاوشگر به مریخ

وحید میرزایی طنزنویس روزنامه آرمان نوشت: چند روز پیش ناسا اعلام کرد پس از یک تلاش هفت‌ماهه کاوشگر استقامت با موفقیت بر سطح سیاره مریخ فرود آمد تا به تحقیقات در زمیته حیات در این سیاره بپردازد. اگرچه از نظر ما این پروژه اصلا اتفاق مهمی نیست و ما خودمان سال‌ها پیش یک میمون را دو سه کیلومتری به فضا فرستادیم اما متاسفانه به واسطه پروپاگاندای غرب، این خبر ابعاد جهانی به خود گرفت. به همین بهانه نظر مردم را نیز در این مورد جویا شدیم:
-سلام عرض می‌کنم خدمت شما و همکاران خوبتون. به نظر من کار جالبیه. اگه کاری کنند بشه در مریخ زندگی کرد خیلی خوبه. حداقل اینه که آخر هفته‌ها با بچه‌ها میریم اونجا قلیونی، جوجه‌ای چیزی. بالاخره حال‌وهوامون عوض میشه. چیه همش شمال شمال. -با سلام. واقعا کار بزرگ و مهمی بوده. نمی‌خوام تلاش‌های مسئولان در پیشرفت کشور رو زیر سؤال ببرم اما خدا وکیلی الان دو ساعته می‌خوام قبض برق رو اینترنتی پرداخت کنم، صد دفعه اینترنت قطع شد. رفتم بانک می‌گم «داداش یک‌ساعته واستادم، چرا چک رو نمی‌خوابونی به حساب»، میگه از صبح سیستممون قطعه، نمیخوابه». دوساله می‌خوام یه ماشین بخرم. همون روز ثبت‌نام خودرو، وارد سایت نمیشه. یه امضا می‌خواستم ندادن به ما. سه‌سال پنج‌میلیون وام درخواست دادم ده تا ضامن می‌خوان. یه پرابد نمی‌تونن درست بسازن.
-با سلام و عرض ادب به پیشگاه مردم خوب ایران زمین. نظر ما در مورد این کاوشگر در مجموع مثبت نیست چراکه هدف غرب صرفا فساد در کرات دیگر است. با این‌حال همچون دوچرخه خانم‌ها اجازه سوار شدن و استفاده از این کاوشگر را ندارند.
- درحالی‌که کشور ایران با پیشرفت‌های بسیار زیاد در زمینه‌های مختلف علمی است و حتی ماه‌ها پیش سیستم شناسایی ویروس کرونا از فاصله یک کیلومتری را رونمایی کرد، کشورهای غربی که در لجن‌زار اقتصادی خود غرق شده‌اند و هر روز فقر و مشکلات اقتصادی گلوی مردم را می‌فشارد. با این حال غرب وحشی فارغ از تمام مشکلات یک به ظاهر کاوشگر را به مریخ فرستاد تا مردم مظلوم و ستمدیده مریخ را وادار به همراهی با غرب و شورای امنیت نماید. لازم به ذکر است مردم غیور مریخ سال‌هاست بدون هوا نفس می‌کشند اما هرگز حاضر به همراهی با غرب نشده‌اند. دیروز هم همزمان با فرود این به اصطلاح کاوشگر، جمعی از دانشجویان خودجوش دانشگاه‌های سراسر مریخ در تجمعی خواستار توقف کاوش‌های این کاوشگر شدند.


/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.