روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
پر بازدید ترین ها
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
در چهار گوشه ایران :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 205797
1399/12/06

در چهار گوشه ایران

استخدام ۱۰۰ هزار معلم در آموزش و پرورش قطعی می ‌شود
وزیر آموزش و پرورش گفت: ۱۰۰ هزار نفر از نیروهای آموزش و پرورش در حال تعیین تکلیف وضعیت استخدام هستند.محسن حاجی میرزایی بیان کرد: برای تعیین تکلیف و قطعیت وضعیت استخدام همکاران گام‌ های بلندی برداشته شده است و برای تعیین تکلیف بیش از ۸۳ هزار نفر اقدام شده که با تعیین تکلیف ۳۰ هزار نفر دیگر، وضعیت نزدیک به ۱۰۰ هزار نفر مشخص می‌شود.

ایتام روستایی خانه‌ دار می‌ شوند
بزرگ ترین مراسم «گلریزان ملی» به منظور حامی یابی، جذب و کمک حداکثری مدیران ارشد نظام به ایتام در وزارت کشور برگزار شد. بر اساس این گزارش، محمد امید، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری در این مراسم طی سخنانی اظهار کرد: یکی از کارهای که با همکاری کمیته امداد و سازمان بهزیستی در حال نهایی شدن است، خانه‌دار کردن ایتام روستایی است.وی عنوان کرد: ما بنا داریم یک پویش راه بیاندازیم که با کمک دولت و با همکاری نهادهای حاکمیتی این طرح پیش خواهد رفت. امیدواریم بعد از این یتیمی بدون سرپناه در روستاها نباشد.

میوه در حال حذف شدن از سبد غذایی مردم محروم
نماینده تفت در مجلس با بیان اینکه گرانی‌ها بیداد می‌کند و جان مردم را به لب رسانده گفت: میوه در حال حذف شدن از سبد غذایی طبقات محروم جامعه است و باید دولت و مجلس کاری برای مردم کنند.سید جلیل میرمحمدی میبدی در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی همچنین طی تذکری شفاهی اظهار داشت:در کنار روغن نباتی، اقلام بسیار زیادی به فروش می رسد که باید وزیر صمت پاسخگو باشد.

صدام برای جنگ با ایران ۸۵ میلیارد دلار وام بلاعوض گرفته بود
رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس گفت: از آغاز جنگ تحمیلی تا پایان جنگ تحمیلی، برخی کشورها ۸۵ میلیارد دلار وام و کمک‌ های بلاعوض به صدام اعطا کردند که تبدیل به تجهیزات نظامی شد.
موشک‌ های دوربرد و هواپیماهای دور پرواز و حمله و تخریب ده‌ ها شهرک مسکونی از جمله خرمشهر، آبادان و کشتار چندین هزار شهروند ایرانی هم ریشه در همین حمایت‌ ها داشت. سرلشکر صفوی با اشاره به حمایت‌ های همه جانبه شورای همکاری خلیج ‌فارس و برخی دولت ‌های عربی خاورمیانه و شمال آفریقا توضیح داد: این کمک ‌ها موجب توسعه جنگ به شهرها به عنوان یک ابزار فشار سیاسی به دولت ایران بود. همچنین آسیب به ده‌ ها کشتی حامل نفت ایران در جنگ نفتکش‌ ها در خلیج فارس هم یکی دیگر از این حمایت ‌ها است. یک نمونه از جنگ شهرها طی ۱۵ روز از ۱۹ دی ماه تا سوم بهمن ماه سال ۶۵ بود که نیروی هوایی ارتش بعث عراق به ۴۱ شهر ایران ۲۹۹ بار حمله نظامی کرد. دستیار و مشاور عالی مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: در این حمله ‌ها حدود ۲۰۰۰ نفر شهید و حدود ۷۶۵ نفر مجروح شدند. ۷۶۵۰ نفر هم از کودکان و زنان و مردان بی‌ دفاع شهرهای سنندج، همدان، کرمانشاه، قم، بروجرد، خرم آباد، گیلانغرب، نهاوند و تهران مجروح یا شهید شدند. رفتار دولت ‌های آمریکا و شوروی سابق و برخی کشورهای اروپایی از قبیل فرانسه، آلمان، انگلیس و برخی دیگر از کشورها در واگذاری صدها تن مواد شیمیایی و آزمایشگاه‌ها و واگذاری تجهیزات ساخت انواع سلاح‌های کشتار جمعی شیمیایی، خفه کننده، اعصاب، تاول زا و عوامل آلوده کننده مثل سیانور و سموم زیان بخش به محیط زیست در خاک عراق به صورت آشکار نشان داد که عراق و حامیانش تمامی موازین حقوق بین‌المللی به خصوص موارد متعددی از کنوانسیون بین‌المللی جنگ‌افزارهای شیمیایی سازمان ملل را نقض کرده‌ اند.

۴۰۰ هزار حاشیه ‌نشین اهواز محروم از امکانات شهری
نماینده خوزستان در شورای عالی استان‌ها با اشاره به اینکه جمعیت ۴۰۰ هزار نفری حاشیه شهر اهواز فاقد امکانات لازم و شرایط معمول زندگی شهری هستند، گفت: این مناطق که یک سوم جمعیت اهواز را در بر می ‌گیرند، از داشتن هر گونه امکانات عمرانی، بهداشتی، فرهنگی، آموزشی و ورزشی محروم ‌اند.
سید محسن موسوی زاده اظهار داشت: در دوران جنگ تحمیلی که خط مقدم جنگ شهرهایی مانند سوسنگرد، حمیدیه، هویزه، بوستان، آبادان و خرمشهر بودند مردم این شهرستان‌ ها مجبور به مهاجرت شدند. پس از پایان جنگ تحت عنوان مهاجران جنگی راحت ‌ترین مکان برای سکونت‌شان مناطق حاشیه ‌ای اهواز شد که امروز این مناطق با جمعیت زیاد از ابتدایی‌ترین امکانات زندگی بی‌ بهره‌ اند.وی افزود: مناطق غربی اهواز مثل ملاشیه با جمعیتی بیش از ۵۰ هزار نفر و مناطقی مثل کوی سادات، مندلی، گلدشت، سیاحی، عندو و سلیم آباد با جمعیتی بیش از ۱۲۰ هزار نفری هنوز از جاده‌های آسفالت و سیستم فاضلاب بی‌بهره‌اند و در مقایسه با مرکز شهر بسیار محروم ترند. اکثر خیابان‌ها یا آسفالت‌شان تخریب شده و یا بر اثر بارندگی‌ها و پس زدن فاضلاب با مشکل آبگرفتگی روبرو می‌شوند.

افزایش ساعت کار مراکز شماره‌ گذاری و تعویض پلاک در سراسرکشور
ریئیس مرکز شماره ‌گذاری و تعویض پلاک پلیس راهور ناجا ز مراجعه کنندگان خواست که حتما از همان ساعت و زمان اعلام شده در نوبت خود به مراکز مراجعه کنند، چرا که در غیر اینصورت امکان ارائه خدمات به آنان وجود نخواهد داشت.
سرهنگ علی محمدی با اشاره به افزایش مراجعات به مراکز شماره‌گذاری و تعویض پلاک در روزهای پایانی سال، اظهارکرد: در همین راستا و نیز به منظور جلوگیری از هرگونه تجمع و ازدحام جمعیت، ساعات کار تمامی مراکز شماره‌گذاری و تعویض پلاک در سراسر کشور دو ساعت افزایش یافت و بر این اساس از روزشنبه تا چهارشنبه فعالیت این مراکز از ساعت ۷ آغاز شده و تا ساعت ۱۶ ادامه خواهد داشت. در روزهای پنجشنبه نیز فعالیت تمامی مراکز از ساعت ۷ آغاز شده و تا ساعت ۱۴ ادامه دارد.وی با تاکید بر اینکه شرط مراجعه به تمامی این مراکز دریافت نوبت شماره‌گذاری از سامانه نوبت‌دهی به آدرس nobatdehi.epolice.ir است، گفت: بدیهی است که بدون دریافت نوبت اینترنتی امکان استفاده از خدمات مراکز شماره گذاری و تعویض پلاک وجود نخواهد داشت.

هزینه ۸ تا ۱۵ میلیونی داروهای هر بیمار نادر در ماه
مدیرعامل بنیاد بیماری های نادر ایران گفت: حداقل ۸ و حداکثر ۱۵ میلیون تومان برای هر بیمار نادر باید در ماه هزینه شود که بسیاری از خانواده‌ها توان پرداخت این رقم را ندارند و بنیاد نیز اعتباری را برای کمک به این خانواده‌ها ندارد.حمیدرضا ادراکی با بیان اینکه 334 نوع بیماری نادر در کشور وجود دارد بیان کرد: تنوع بیماری‌های نادر در ایران با کشورهای دیگر بیشتر است که از دلایل آن می‌توان به موقعیت جغرافیایی ایران، تنوع ژنتیکی در کشور و همچنین ازدواج‌های فامیلی به‌ویژه در شهرستانها و روستاها اشاره کرد.وی با بیان اینکه 85 درصد از بیماریهای نادر زمینه ژنتیکی دارند، اظهار کرد: هرچقدر میزان ازدواج‌های فامیلی افزایش یابد به همان میزان بروز بیماریهای نادر امکان افزایش دارند.

مقاومت بسیاری از پزشکان در برابرنسخه‌ نویسی الکترونیک!
نایب رئیس انجمن داروسازان تهران با انتقاد از یکپارچه نبودن سامانه‌های سازمان‌های بیمه‌گر برای اجرای نسخه الکترونیک گفت: بسیاری از پزشکان در اجرای نسخه‌نویسی الکترونیک همکاری نمی‌کنند!بهمن صبور با اشاره به مشکلات اجرای نسخه الکترونیک در داروخانه‌ها اظهار کرد: قرار بود که پرونده الکترونیک سلامت در قالب سامانه «سپاس» به طور همه جانبه استقرار یابد تا 17 بیمه به این سامانه متصل و اطلاعات در آن ثبت شوند اما پرونده الکترونیک سلامت به طور کامل اجرا نشده و سامانه‌ها جزیره‌ای شده‌اند.وی صبور با بیان این‌که سامانه‌های الکترونیکی باید باعث سهولت کار شوند اما متأسفانه در کشور ما سامانه کار داروخانه‌ها و مردم را سخت‌تر کرده است، ابراز کرد: دفترچه‌های کاغذی حذف شده‌اند اما پرونده الکترونیک سلامت به طور کامل اجرا نشده است؛ پرونده الکترونیک سلامت اجزای مختلفی دارد که اولین رکن آن، پزشکان هستند؛ پزشک باید در پرونده الکترونیک سلامت نسخه را ثبت کند و این نسخه می‌تواند در تمام داروخانه‌های آنلاین پذیرش شود تا دارو به بیمار تحویل داده شود. در کشور ما هنوز همه پزشکان زیر بار نسخه‌نویسی الکترونیک نرفته‌اند؛ بیمه‌ها به داروخانه‌ها گفته‌اند که اگر پزشک نسخه کاغذی تحویل بیمار می‌دهد این نسخه باید در داروخانه تبدیل به نسخه الکترونیک شود!

/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.