روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
این‌ها کرونا را هم دور می زنند! :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 205876
1399/12/06

این‌ها کرونا را هم دور می زنند!

رهبر تانزانیا برای رهایی از شر ویروس کرونا به مردمش توصیه کرده در یک راهپیمایی سه روزه دعا و نیایش شرکت کنند. برابر آمار رسمی، این کشور
۶۰ میلیونی ۳۰۰ بیمار کرونایی بیشتر ندارد و اسم کووید ۱۹ را هم ذات الریه گذاشته‌اند! در گوشه و کنار جهان دولت‌ها برای به چنگ آوردن واکسن کرونا تلاش می‌کنند و واکسیناسیون تقریبا در همه جا آغاز شده اما در تانزانیا از آن خبری نیست. «جان ماگوفولی» حاکم این کشور اعتقادی به کرونا ندارد و می‌گوید نیازی به واکسن کرونا نیست.
ماگوفولی تانزانیا را عاری از ویروس کرونا اعلام کرده و به مردمش توصیه می‌کند برای مقابله با کرونا در یک راهپیمایی سه روزه توأم با دعا و نیایش شرکت کنند! او بعدا گفت: «خدا ما را شنیده، دشمنان هر چه خواستند بگویند ولی ما در اینجا ایمن هستیم».
به گزارش دویچه وله به نقل از روزنامه اتریشی استاندارد، سخنان ماگوفولی زمانی بیان شده که سایر سران کشورهای آفریقایی از تقسیم ناعادلانه واکسن کرونا شکایت دارند و می‌گویند واکسن‌های تولید شده در غرب در درجه اول به نفع ملت‌های ثروتمند صنعتی بوده و ممکن است یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون آفریقایی نتوانند در برابر کرونا از خود دفاع کنند. رئیس جمهور تانزانیا اما مدعی است واکسن‌ها ناکارآمد و حتی خطرناک هستند. او استدلال می‌کند اگر غرب ثروتمند واقعا قادر بود واکسن تولید کند مدت‌ها پیش از این واکسن‌هایی علیه ایدز، سل، مالاریا و سرطان ساخته بود. تانزانیا با جمعیت ۶۰ میلیونی ۳۰۰ بیمار کرونایی دارد و در رتبه ۱۹۴ فهرست کشورهای کرونایی جهان قرار گرفته است. دولت این کشور از ماه مه سال گذشته آمار مبتلایان به کووید-۱۹ را منتشر نکرده است و احتمالاً خود رئیس جمهور هم از این آمار خبری ندارد. از آنجا که «در تانزانیا از ویروس کرونا خبری نیست» بیمارستان‌ها هم دیگر مجاز به گزارش چنین مواردی نیستند.
اما یک کادر درمانی در بزرگ‌ترین بیمارستان کشور می‌گوید در تانزانیا اکنون به جای کرونا از اصطلاح ذات‌الریه ویروسی استفاده می‌کنند و مراکز درمانی تعداد زیادی از ذات‌الریه ویروسی را گزارش کردند. این پزشک، گفته است بیمارستان‌های دارالسلام پرشده و هفته‌هاست دیگر بیمار نمی‌پذیرند.
اما کرونا به سراغ ژنرال‌ها و مقامات ارشد و عالیرتبه هم رفته است. به تازگی پنج ژنرال با علائم مشابه تنگی نفس، سرفه و تب شدید فوت کردند.
سیف‌ شریف حمد، یک مقام ارشد اپوزیسیون از حزب مخالف هم اخیرا فوت کرد.
کلیسای کاتولیک که کشیشان آن با موجی از مراسم تشییع جنازه مواجه شدند سکوت را شکستند و به مردم درباره ویروس کرونا هشدار می‌دهند.


/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.