روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
ثبت نام 1200 متقاضی کاندیدای انتخابات شورای شهر شیراز :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 205997
1399/12/10

ثبت نام 1200 متقاضی کاندیدای انتخابات شورای شهر شیراز

جلال الدین عرفانی- خبرنگار «خبرجنوب»/ تعداد شعب انتخابات شیراز در این دوره نسبت به دوره گذشته بیش از ٣٠درصد رشد خواهد داشت.
فرماندار و رئیس ستاد انتخاباتی شهرستان شیراز در جمع خبرنگاران با اعلام این مطلب گفت: انتخابات تنها ابزار تحقق مردم سالاری و جمهوریت نظام است و مسئولیت ما این است که به انتخابات به عنوان یک فرصت برای نظام نگاه کنیم والبته تمامی جوانب امر را در این زمینه در نظر بگیریم.محمد رضا امیری گفت: در برخی موارد از انتخابات به عنوان بهار احزاب یاد می‌ شود و تشکل‌ های مختلف در انتخابات ظهور می ‌کنند.
وی افزود: البته این دوره از انتخابات دارای ویژگی های خاص‌تری نسبت به مقاطع دیگر است، امروز شرایط ویژه است و ما در یک جنگ تمام عیاراقتصادی، فشارهای بی سابقه جهانی، عدم عمل به تعهدات برجام توسط کشورهای غربی، مباحت آژانس اتمی و مسائل داخلی هستیم و این را اضافه کنید به شیوع بیماری عالم گیر کرونا، بنابراین انتخابات به طور قطع انتخاباتی خاص است.
امیری گفت: به همین دلیل مشارکت مردم دغدغه ای جدی است و همه باید برای این افزایش مشارکت حداکثری تلاش کنیم البته ما این را فقط از مردم و رسانه ها نمی ‌خواهیم بلکه ما نیز در بدنه حاکمیت باید برای برگزاری انتخاباتی پر شور در این راه تلاش کنیم.
وی با اشاره به نقش بی بدیل رسانه ها در این زمینه گفت: در دور گذشته انتخابات ما توانستیم یکی از بهترین انتخابات را برگزار کنیم البته کاری به میزان حضور و مشارکت در انتخابات نداریم چرا که مشارکت و رقابت دست فرمانداری و ستاد انتخابات نیست اما در اجرای انتخابات تا الان بهترین انتخاباتی بوده که برگزار شده و اولین انتخاباتی بود که ما حتی یک شکایت هم نداشتیم و سومین شهری بودیم صحت انتخابات آن توسط شورای نگهبان تایید شد و برای اولین بار روز شنبه جواب انتخابات را دادیم و منتخبان را معرفی کردیم.
رئیس ستاد انتخاباتی شهرستان شیراز با اشاره به اهمیت این دور از انتخابات هم گفت: انتخابات ریاست جمهوری مهم ترین انتخابات سیاسی و شوراها گسترده ترین انتخابات در کشور است که با توجه به اهمیت آن ها اقدامات اجرایی ستاد انتخابات شیراز از چندی قبل آغاز شده است. وی با اشاره به برگزاری تمام الکترونیکی انتخابات در ۸ کلانشهر کشور ازجمله شیراز گفت: این دور از انتخابات از ثبت نام تا رأی گیری به طور کامل الکترونیکی است و در روزهای آینده اپلیکیشن ویژه انتخابات در سایت وزارت کشور بارگذاری می‌ شود که کاندیداها با نصب آن روی گوشی تلفن همراه ثبت نام کرده و پس از دریافت کد رهگیری تنها برای ارائه مدارک به صورت فیزیکی به فرمانداری مراجعه می کنند که با این کار پس از حضور در فرمانداری تنها ۵ تا١٠ دقیقه بیشتر کارشان طول نمی کشد.
امیری گفت: در این زمینه پیش بینی می شود در سطح شیراز حدود هزار و ۲۰۰ نفر برای انتخابات شورای اسلامی ششم ثبت نام کنند.
امیری در ادامه گفت: با توجه به شیوع کرونا و لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در حالی که در دوره قبلی انتخابات در شهر شیراز ۵۵۳ شعبه اخذ رأی وجود داشته در این دوره با ۳۰ درصد افزایش این تعداد به ۷۲۴ شعبه افزایش خواهد یافت و در مجموع شهرستان شیراز نیز ۸۸۰ شعبه دایر می شود.
امیری گفت: در حال حاضر فعالیت ستاد انتخاباتی شیراز آغاز شده و کمیته های مختلف ازجمله حقوقی، امنیتی، استعلامات و حراست، فناوری ، نیروی انسانی و پشتیبانی، اطلاع رسانی، اخبار و مستندسازی در ذیل ستاد انتخابات این شهرستان فعال شده است و در کنار آن برای حفظ سلامتی کاندیداها و فعالان حوزه انتخابات یک کارشناس بهداشت در ستاد انتخاباتی مستقر می شود و موارد را رصد می کند.
فرماندار شیراز ادامه داد: نامزدهای انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی در شيراز برای ۱۳ کرسی، در شهر جدید صدرا برای ۷ کرسی و در داریون و خان زنیان برای ۵ کرسی با یکدیگر رقابت خواهند کرد.
وی تصریح کرد: همچنین در ۱۳۰ روستای شهرستان شیراز هم انتخابات برگزار می‌شود که شورای ۲۸ روستا دارای ۵ نفر عضو و ۱۰۲ روستای دیگر نیز ۳ عضو خواهد داشت و همچنین مجموعا در ۸ تیره عشایری نیز انتخابات این دوره شوراها برگزار می شود.

/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.