روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
پر بازدید ترین ها
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
آغاز تزریق واکسن کرونا برای سالمندان فارس از پایان همین هفته :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 205999
1399/12/10

آغاز تزریق واکسن کرونا برای سالمندان فارس از پایان همین هفته

سهیلا رفیعی نژاد- خبرنگار «خبرجنوب»/ سالمندان جزو گروه هایی هستند که به دلیل وضعیت ایمنی و داشتن بیماری‌های زمینه ای مانند فشار خون وقند خون، برای تزریق واکسن کرونا، نسبت به دیگر سنین در اولیت هستند اما با توجه به میزان واکسن ورودی به کشور و فارس به نظر نمی رسد امسال بتوانند واکسن تزریق کنند، البته سالمندانی که زندگی جمعی دارند و در مراکز شبانه روزی زندگی به سر می برند در فاز اول واکسن می گیرند.
معاون امور توانبخشی بهزیستی فارس در این باره به خبرنگار «خبرجنوب» گفت: با توجه به آخرین جلسه مشترکی که بین دانشگاه و بهزیستی تشکیل شده و طبق دستورالعمل ارسالی از بهزیستی کشور، مقرر گردید که به صورت پایلوت 200 سالمند استان شامل 150 سالمند در شیراز و 50 نفر در مراکز شهرستانهای استان همین هفته واکسن کرونا بزنند.
حمید گودرزی افزود: درحوزه بهزیستی بر اساس اولویت بندی مقرر شده ابتدا سالمندانی که در مراکز شبانه روزی بهزیستی به سر می برند، سپس بیماران روانی مزمن، بعد معلولین جسمی حرکتی و سپس افراد دچار اختلالات ذهنی که در مراکز شبانه روزی زندگی می کنند و پرسنل شان واکسن کرونا را بزنند.وی عنوان کرد: تمامی این افراد باید قبل از تریق واکسن فرم رضایت نامه پر کنند. تزریق واکسن اجباری نیست والبته سالمندانی که تمایل به زدن آن ندارند هم باید فرمی را مبنی بر این قضیه تکمیل کننند.گودرزی گفت: در حال حاضر حدود 700 سالمند در مراکز شبانه روزی زیر نظر بهزیستی به سر می برند و تمامی این افراد تا پایان اسفند ماه واکسن کرونا را می زنند.
معاون امور توانبخشی بهزیستی فارس عنوان کرد: شرایط کامل جهت تزریق این واکسن در تمامی مراکز شبانه روزی بهزیستی مهیا شده است. در این باره تزریق واکسن در اتاقی مخصوص توسط تیم اعزامی از دانشگاه انجام می شود.
گودرزی عنوان کرد: 3 هزار و 400 دوز واکسن برای سالمندان ومعلولان مراکز شبانه روزی بهزیستی فارس در نظر گرفته شده که زمان دقیق تزریق بستگی به تعداد دوزهای واکسنی دارد که از وزاتخانه به دانشگاه علوم پزشکی شیراز می دهند. وی درباره زمان تزریق واکسن برای سالمندان عادی نیز گفت: سالمندان عادی فارس سال 1400 منتظر رسیدن نوبت شان برای تزرق واکسن کرونا باشند.
گفتنی است، تا کنون تعدادی از پرسنل کادر درمان فارس به خصوص پرسنل بخش های مراقبت‌های ویژه واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.