روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
مرد جوان چرا دوستش را مقابل چشمان فرزندش کشت؟ :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 206021
1399/12/10

مرد جوان چرا دوستش را مقابل چشمان فرزندش کشت؟

حکم قصاص قاتلی که دوستش را مقابل چشمان فرزندش با شلیک گلوله به قتل رسانده از سوی قضات دیوان عالی کشور تأیید شد.
رسیدگی به این پرونده از شانزدهم آبان سال 96 با گزارش یک درگیری مرگبار در حوالی اتوبان آزادگان آغاز شد. پس از اعلام این گزارش مأموران به محل جنایت رفتند و شواهد نشان داد که مردی 32 ساله به نام سیروس با شلیک گلوله به پهلویش راهی بیمارستان فیاض بخش شده که در مسیر انتقال جان باخت. در ابتدا مأموران به سراغ حسین پسر دایی مقتول که شاهد ماجرا بود رفتند. وی به مأموران گفت: «ساعاتی پیش من و سیروس و پسر ۴ ساله اش به قهوه خانه رفته بودیم که فردی با تلفن همراه سیروس تماس گرفت و با او در حوالی اتوبان آزادگان قرار گذاشت. به اتفاق به سمت محل قرار رفتیم. در آن جا مردی که با پسر عمه ام قرار گذاشته بود با یک خودروی پژو ۲۰۷ آمد و به محض رو به رو شدن با سیروس از خودرواش پیاده شد و مقابل چشمان من و فرزند سیروس به سمتش شلیک کرد و بعد هم بلافاصله از آن جا گریخت. من هم با پلیس تماس گرفتم و مأموران کلانتری ۱۷۹ خلیج فارس به محل آمدند». بعد از اطلاعاتی که حسین در اختیار مأموران قرار داد، مالک پژو ۲۰۷ به نام محسن که از دوستان مقتول بود ردیابی و بازداشت شد اما مدعی شد شلیک ناخواسته صورت گرفته است. با این حال کیفرخواست علیه او به اتهام قتل عمد صادر و پرونده او به شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد. در ابتدای این جلسه اولیای دم برای قاتل پسرشان درخواست قصاص کردند و در ادامه متهم به جایگاه رفت و گفت: «من و سیروس با هم دوست بودیم اما با هم اختلاف مالی پیدا کردیم. روز حادثه با او تماس گرفتم و خواستم تا به اتوبان آزادگان بیاید و پولم را پس بدهد. سیروس به همراه پسر دایی و پسر خردسالش سر قرار آمد اما به محض این که با من رو به رو شد به سمتم سنگ پرتاب کرد که شیشه ماشینم شکست و پس از آن هم به رویم اسلحه کشید و می خواست مرا بکشد که در همین حین تلاش کردم تا اسلحه را از دستش بگیرم که در این کشمکش ناخواسته یک تیر به پهلوی او شلیک شد. من هم از ترسم سوار خودروام شدم و فرار کردم. من ناخواسته موجب مرگ دوستم شدم و اتهام قتل عمدی را قبول ندارم».
سپس پسر دایی مقتول به عنوان شاهد در جایگاه ایستاد و گفت: «محسن اصلاً به پسر عمه ام مجال صحبت نداد و بی مقدمه به سیروس شلیک کرد و از محل گریخت. برخلاف اظهارات متهم، پسر عمه ام اصلاً اسلحه نداشت».
پس از اظهارات شاهد پرونده قضات شعبه دهم دادگاه کیفری وارد شور شدند و با توجه به انکار قتل از سوی متهم پرونده را از موارد لوث تشخیص داده و حکم به برگزاری مراسم قسامه دادند. از آن جایی که اولیای دم موفق شدند 50 فامیل نسبی را به دادگاه معرفی کنند، بعد از اجرای مراسم قضات وارد شور شدند و متهم را به قصاص محکوم کردند اما وی که همچنان منکر قتل عمدی بود به این حکم اعتراض کرد. با این اعتراض پرونده به دیوان عالی کشور رفت و قضات شعبه 32 دیوان عالی کشور پس از بررسی پرونده، حکم قصاص متهم را مورد تأیید قرار دادند.

/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.