روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
بخش کشاورزی فارس به صنعت گره نخورده است :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 206032
1399/12/10

بخش کشاورزی فارس به صنعت گره نخورده است

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در حال حاضر اقتصاد کشور به سیاست یارانه می دهد در صورتی که نباید این گونه باشد و باید اداره کشور بر پایه اقتصاد باشد.
محسن رضایی در جلسه هم اندیشی و تدوین سیاست‌ های کلی برنامه هفتم توسعه کشور که در اتاق بازرگانی شیراز برگزار شد، با بیان این که سیاست و امنیت باید دست دولت اما اقتصاد دست بخش خصوصی باشد، گفت: ایالت های اقتصادی باید ایجاد و فعالیت ها بر چارچوب گسترش محیط کسب و کار دنبال شود تا شهرها نیز دوباره هویت پیدا کنند.
وی با بیان این مطلب که وقتی ایالت اقتصادی ایجاد می‌ شود کشاورزی، صنعت و سایر بخش های اقتصادی راه خود را به درستی پیدا خواهند کرد، افزود: فارس ظرفیت بزرگ حوزه کشاورزی کشور است اما تا کنون این بخش با صنعت گره نخورده است.دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان این که اتاق های بازرگانی مطالبه گری کنند عنوان داشت: نماینده کارآفرینان جامعه باید مطالبه‌ گری کنند و اگر مجموعه اعضای اتاق بازرگانی کشور به موقع و صریح مطالبه‌ گری نکنند مشکلات زیادی در حوزه اقتصادی ایجاد خواهد شد.
وی افزود: اهالی استان فارس مبالغ زیادی از نقدینگی را در بانک ها سپرده گذاری می کنند و این استان مقام سوم کشور را از این نظر دارد اما ۶۰ درصد این پول ها از فارس خارج می شود و صرف توسعه استان نمی ‌شود به گونه ای که حتی برای تأمین اعتبار اتمام طرح های نیمه تمام از جمله پروژه های شاخص مثل آزادراه شیراز-اصفهان و یا ‌ راه آهن بوشهر شیراز تخصیص نمی یابد.

بدون ارتباط با کشورهای دیگر نمی توان به رشد اقتصادی دست یافت
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس گفت: بدون روابط عادی با کشورهای دیگر نمی توان به رشد اقتصادی مازاد دست یافت و قطعاً تحقق ثبات اقتصادی به ثبات سیاسی می انجامد.جمال رازقی سهم صادرات ایران از بازارهای کشورهای همسایه را تنها ۲ درصد عنوان و ادامه داد: فعالان اقتصادی واقعی کشور از بازار خارج شده و نااهلان جای این قشر را گرفته‌ اند؛ باید اعتماد و امنیت اقتصادی ایجاد کرد تا شرایط بهبود پیدا کند و تأمین امنیت اقتصادی به سخنرانی نیست بلکه باید با روابط خارجی اصولی و پیوستن به بازار جهانی و تجارت
بین المللی و روابط متعادل با همه کشورهای جهان و مصونیت کامل رسانه ها برای مبارزه با فساد اقتصادی وضعیت را به سمت بهبود پیش برد.
رازقی با اعلام این که غلبه سیاست بر اقتصاد موجب مشکل آفرینی در کشور شده، اظهار داشت: فرمان اقتصاد کشور در دست سیاست است و سئوال مهم اینجاست که تا چه زمانی اقتصاد باید به سیاست رشوه دهد؟
وی اضافه کرد: سیاسیون یقین داشته باشند که در کشوری با اقتصاد بزرگ و قدرتمند، دست آن ها برای سیاسی بازی نیز بازتر خواهد بود.
رئیس اتاق بازرگانی فارس ادامه داد: چرا برخی از دست اندرکاران کشور مشکل تحریم را حل نمی ‌کنند؟ آیا مردم ایران لایق ماندن در صف چند کیلوگرم مرغ و بطری روغن هستند؟

/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.