روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
خانه‌های بازی و مهدهای خانگی در فارس غیر قانونی اند :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 193358
1399/07/19

خانه‌های بازی و مهدهای خانگی در فارس غیر قانونی اند

سهیلا رفیعی نژاد- «خبرجنوب»/ وجود خانه های بازی در شهر مردم را بر می انگیزد که ساعاتی کودکان شان را به این مراکز بسپارند. برخی از این مراکز که در روزهای کرونایی هم بر پا است صبح وحتی بعدازظهر بچه‌ها را می پذیرند. اما ماهیت این مراکز وموارد مشابه زیر سئوال است، که اینها مجوز دارند یا نه؟ آیا مردم می توانند به این مراکز که تابلو هم دارند اطمینان کنند و مثلا برای رشد خلاقیت ساعاتی کودک را به آنجا بسپارند. معاون امور اجتماعی بهزیستی فارس دراین باره به خبرنگار «خبرجنوب» گفت: مردم وقتی کودکشان را برای بازی و یا آموزش به جایی می فرستند مراقب باشند. برخی حتی توجه نمی کنند که آن مرکز تابلو دارد وعده ای از والدین هم روی تابلو را نمی خوانند که زیر نظر کجا فعالیت می کند. معصومه فروتن افزود: ما تا حالا مجوزی تحت عنوان خانه بازی ویا خلاقیت در استان به کسی نداده ایم ومردم مراقب باشند که روی تابلوی مراکزآموزشی وسرگرمی این چنینی نوشته باشد تحت مجوز بهزیستی ویا آموزش وپرورش.
وی گفت: مهدهای خانگی را هم اصلا تایید نمی کنیم وچیزی با این عنوان نداریم و مردم می توانند بچه های خود را از بدو تولد تا 6 سالگی به مهدهای دارای مجوز وتابلو بسپرند. در حال حاضر تعداد مراجعه به مهدهای استان به دلیل کرونا کاهش یافته و نظارت ما برای رعایت پروتکل ها منظم است واگر تخلفی ببینیم از ادامه کار آن مهد در این شرایط جلوگیری می کنیم. فروتن با اشاره به افزایش شهریه مهدهای استان نصب میزان شهریه در تابلو اعلانات ودر معرض دید را ضروری دانست.
وی افزود: مهدهای زیر نظر بهزیستی فارس مانند قبل برقرار است وبا رعایت پروتکل ها به مردم خدمت ارائه می دهد. برخی خانم‌ها شاغل هستند وبه منظور نگهداری از کودک در ساعات کاری نمی توانند کودک را در خانه تنها بگذراند و وجود مهدها نقش موثری در کاهش آسیب ها وخطرات احتمالی دارد. در عین حال حفظ پروتکل ها ی پیشگیری از کرونا در مهدهای استان به شدت بررسی ونظارت می شود. وی در ادامه با بیان اینکه خوشبختانه هیچگونه فوتی ناشی از کرونا بین کودکان کار در استان فارس شاهد نبوده ایم، افزود: امسال کودکان کار و خیابانی به منظور پیشگیری از ابتلا به کرونا ویروس بسته‌های بهداشتی و آموزش راه‌های پیشگیری و رعایت نکات بهداشتی دریافت کردند.
رییس کانون توسعه وهمیاری مهدهای کودک فارس نیز گفت: تعداد کل مهدکودک‌های استان یک هزار و ۱۲۷ مورد است وهدف ما ارائه خدمات موثر به کودکان فارس است. فرزانه شجاعی افزود: سال گذشته ۴۰ هزار و ۵۵2 کودک در مهد‌های استان پذیرش شدند و در حالت عادی نه کرونایی فعلی، تنها 10 تا 12 درصد کودکان استان به مهد می آیند که هدف ما افزایش این پوشش آموزشی است. وی با اشاره به برنامه های امسال روز جهانی کودک گفت: امسال به دلیل شرایط کرونایی برنامه های مجازی توسط مهدها از جمله برگزاری مسابقه نقاشی در استان را داشتیم. به منظور انتقال پیام اهمیت حفظ سلامت کودکان یک هزار ماسک هم در محلات شیراز با استفاده از ون هایی ویژه هفته کودک توزیع شد. وی نیز از مردم خواست کودکان را برای نگهداری به مهدهای رسمی دارای مجوز بسپارند وبه هر کسی که خود را مربی معرفی کرد اعتماد نکنند.

/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.