روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
ویژه برنامه‌های گرامیداشت هفته بسیج در فارس :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 196825
1399/09/01

ویژه برنامه‌های گرامیداشت هفته بسیج در فارس

«خبرجنوب»/ هفته بسیج امسال رنگ و حالی متفاوت با هر سال دارد و به خاطر شرایط خاص کرونایی بخش عمده برنامه ها در فضای مجازی پخش می شود. افزون بر این تقویت مشارکت مردمی در برنامه ها و توجه به نیازهای خاص اقشار محروم محور اصلی این برنامه ها در سراسر فارس است.این مهم در بیانیه سپاه فجر فارس به مناسبت هفته بسیج نمود دارد. در بخشی از این بیانیه آمده است: در میدان بودن بسیج، موضوعی مقطعی و غیر دائم نیست بلکه حضور در عرصه برای بسیج حضور دائمی و همیشگی است. بسیج اهل ایستادگی درهمه عرصه ها است. بسیج اهل قیام در برابر دشمنان ملت ایران است. این اراده الهی نه تنها خستگی ناپذیر است بلکه دشمنان اسلام و انقلاب را نیز خسته کرده است.
هر پايگاه مقاومت يك خدمت؛ شعار امسال هفته بيسج
به گفته فرمانده سپاه ناحیه بقیه ا... (عج) شیراز شعار امسال این هفته
«هر پایگاه مقاومت یک خدمت» است.سرهنگ پاسدار مجید علی پور درگفت و گو با خبرنگار ما دراین باره گفت: در مجموعه ناحیه بقیه ‌ا... (عج) در هفته بسیج امسال به همت حوزه‌ها و پایگاه‌های مقاومت بیش از یک هزار و ١٠٠ برنامه اجرا خواهد شد؛ اگرچه به دلیل کرونا جهت‌گیری فعالیت‌های بسیج معطوف به شرایط کنونی است و با سال های قبل تفاوت دارد.وی افزود:هر پایگاه مقاومت یک خدمت در راستای شعار امسال هفته بسیج با عنوان بسیج، خدمتگزار و امید آفرین دردستور کار است. بهره‌برداری یا کلنگ‌زنی ٧٩ پروژه عمرانی در قالب فعالیت بسیج سازندگی در محلات محروم شهر شیراز و تمرکز بر فعالیت های کمک های مومنانه از دیگر فعالیت های این ناحیه است. وی به تهیه بیش از ۵ هزار بسته معیشتی اشاره کرد که در هفته بسیج و در مرحله سوم رزمایش کمک مومنانه، میان آسیب‌دیدگان از کرونا توزیع خواهد شد.
جهاد اهدای خون
جهاد اهدای خون از دیگر برنامه‌هایی است که فرمانده سپاه ناحیه بقیه ا... (عج) شیراز به آن اشاره کرد و گفت: بسیجیان این ناحیه درمرحله اول ودوم موفق به اهدا خون شدند و مرحله سوم با حرکت جدید در این ایام و سازماندهی نیروهای بسیجی با حضور در مراکز ثابت و سیار انتقال خون، به این عمل خداپسندانه اقدام خواهند کرد.وی با بیان اینکه از ابتدای تشکیل بسیج مستضعفین، بسیجیان در عرصه های نظامی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و... در صحنه حضور داشته‌اند، افزود : این سربازان با اخلاص وظیفه خود را در عرصه های مختلف انجام داده‌اند. این مقام سپاهی با اشاره به اینکه در مجموعه سپاه ناحیه بقیة ا... «عج» شیراز به همراه حوزه های مقاومت بیش از ١٢٠ برنامه شاخص وجود دارد اضافه کرد:شعار بسیج امسال بسیج خدمتگزار و امید آفرین است و بسیج به خودش افتخار می‌کند که در خدمت مردم و انقلاب است. سرهنگ علی پور با بیان اینکه در هفته بسیج ٧٩ پروژه عمرانی بهره برداری و کلنگ زنی می شود، افزود: پروژه هایی مانند مرمت و ساخت منازل مسکونی برای محرومین، ساخت مجمتع های فرهنگی، ورزشی، کارگاه های اقتصادی و... از این قبیل خواهد بود. وی همچنین از توزیع ۵ هزار بسته معیشتی برای نیازمندان خبر داد و بیان کرد: رزمایش های کمک مومنانه در فارس به بهترین نحو انجام شده و در ۵ آذر ماه همزمان با سراسر کشور رزمایش کمک مومنانه را در حرم مطهر شاهچراغ «ع» برپا خواهیم داشت. فرمانده سپاه ناحیه بقیه ا... (عج) شیراز با یاد آوری اینکه هر ساله ۵ آذر در سالروز تشکیل بسیج در سراسر کشور تجمع اقتدار آفرین بسیجیان شکل می گرفت، گفت :امسال با توجه به شیوع کرونا این مراسم در قالب دیگری به صورت ویژه تر برگزار
خواهد شد. همچنین وی از دو شاخص مهم همیار سلامت در قالب تفاهم‌نامه ای مابین سپاه و دانشگاه علوم پزشکی و همیار بازرسی خبر داد و گفت :با این دو طرح سپاه وبسیج هم به کادر سلامت و هم دستگاه های متولی و اجرایی کمک خواهد کردو دراین جهادسلامت همچون دیگر عرصه ها دین خودرا به جامعه ادا خواهد کرد.

اجرای 480 برنامه در کازرون
سرهنگ پاسدار غلامرضا توکل فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان کازرون گفت: به مناسبت چهل و یکمین سالروز تشکیل بسیج دراین هفته، 480برنامه در بخش‌های مختلف فرهنگی، سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، بهداشتی، عمرانی و.... در شهرستان اجرا می شود.فرمانده سپاه ناحیه کازرون به شیوع ویروس کرونا در کشور همزمان با سراسر جهان و ایجاد مشکلات اقتصادی برای مردم اشاره کرد و گفت: بسیج در خدمت رسانی به مردم در زمان‌های مختلف آمادگی کامل داشته و از اولین روزهای شیوع کرونا در صف مقدم مقابله با این ویروس قرار دارد. توکل از برگزاری مجازی و غیر حضوری مراسم هفته بسیج امسال به خاطر شیوع کرونا خبر داد و گفت: اعزام اکیپ ‌های ویزیت رایگان به مناطق نیازمند ،نذرخون واهدای داوطلبانه خون دهی برای افراد نیازمند و نیز توزیع بسته های معیشتی، اقلام بهداشتی برای پیشگیری از کرونا از برنامه‌های این هفته خواهد بود.فرمانده سپاه ناحیه کازرون توزیع بسته ‌های معیشتی در بین خانواده های کم برخوردار، دیدار با خانواده‌های شهدا و ایثارگران و همچنین برگزاری مسابقات فرهنگی وکتابخوانی بامحوریت تبیین بیانیه گام دوم انقلاب ، آبروی محله و افتخار کوچه‌ها به صورت آنلاین ،تجلیل ازفرماندهان ومدیران بسیج، مدافعان سلامت را عمده برنامه‌های هفته بسیج شهرستان کازرون عنوان کرد.

تدارک صدا و سیمای مرکز فارس در هفته بسیج
صدا و سیمای مرکز فارس در راستای پاسداشت این هفته ویژه برنامه‌ های مختلفی در حوزه های پیام تولید و پخش نماید.پخش ۶ قسمت ۳۰ دقیقه ‌ای ویژه برنامه هفته بسیج با عنوان «سروقامتان» که هر روز در هفته بسیج از ساعت ۱۲به مدت ۲۵ دقیقه از سیمای مرکز فارس پخش می شود، صبح پارسی از شنبه تا پنجشنبه از ۸ صبح تا ۸:۴۵ و کاشانه مهر ازاین جمله است. افزون بر این ویژه برنامه در شهر نیز در ۱۰ قسمت و فصل هم دلی در ۳ قسمت به موضوع هفته بسیج می‌ پردازند. مستند گریز از مرکز اردوهای جهادی در ۱۵ برنامه، با فرماندهان در ۱۰ برنامه، مستند بسیج سازندگی، یاوران ولایت، امدادگران بسیج و بسیج در کلام ولایت در ۲۰ برنامه از دیگر برنامه های سیمای فارس است.صدای مرکز فارس هم در راستای ارج نهادن به مقام بسیج ۵ ویژه برنامه در این هفته در نظر گرفته است که از جمله این برنامه‌ ها می ‌توان به تاریخ شفاهی جنگ، نمایش رادیویی، مدرسه عشق، برنامه گفت و گو و ویژه برنامه جهش تولید که به مصاحبه با کارآفرینان بسیجی و بسیج در حوزه اقتصاد می‌پردازد، اشاره کرد.افزون براین روایت عشق در ۷ قسمت، برگی از تقویم، خاستگاه مقاومت، صدای واحد، روایت اخلاص، مدرسه عشق و شجره طیبه از جمله برنامه‌هایی است که در طول هفته بسیج از رادیو فارس پخش خواهند شد.

اجرای بیش از ۱۶۱ برنامه در «مُهر»
فرمانده سپاه شهرستان مُهر استان فارس از اجرای بیش از ۱۶۱ برنامه به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج در این شهرستان خبر داد.سرهنگ عباس رضایی گفت: شاخص ‌ترین این برنامه ها گلباران قبور مطهر شهدا، دیدار خانواده‌ های معزز شهدا، جانبازان، آزادگان و بسیجیان، رژه خودرویی و موتوری در پنجم آذرماه و همچنین کمک ‌های مؤمنانه، اردوهای جهادی، تهیه و توزیع جهیزیه، افتتاح پروژه‌های شاخص و موضوعی خواهد بود.رضایی ادامه داد: تشکیل زنجیره انسانی(تذکر لسانی) آمرین سلامت همراه با سرود میدانی در میادین اصلی شهرستان، مسابقات فرهنگی، مذهبی، پایگاه محور حوزه‌ای و شهرستانی ازجمله مسابقه بزرگ ترتیل و تفسیر قرآن در فضای مجازی برگزار خواهد شد.

عطرافشانی گلزار شهدا در «گله ‌دار»
مراسم غبار روبی و عطرافشانی گلزار شهدای شهر گله‌ دار فارس به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج برگزار شد.در این مراسم حاضران با نثار فاتحه و شاخه گل یاد و خاطره شهدا را گرامی داشتند و با آرمان ‌های والای امام راحل و شهدا تجدید بیعت کردند.
به گفته رضایی، فرمانده حوزه مقاومت بسیج امام علی (ع) با توجه به گسترش شیوع بیماری کرونا و لزوم رعایت توصیه‌ های بهداشتی برنامه تجمعی نخواهیم داشت و برنامه‌ ها بیشتر ‌با رویکرد امنیت و سلامت خواهد بود.هفته بسیج امسال از ۳۰ آبان‌ ماه آغاز شده و تا ۶ آذر ماه به مدت یک هفته با شعار محوری بسیج، پیشرو خدمت و امیدآفرین ادامه دارد.


/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.